Co jeść w ciąży żeby nie przytyć

0
132

Każda z kobiet, które planują mieć dziecko boryka się z problemem tycia w ciąży, a potem gubieniem zbędnych kilogramów i opłakiwania sylwetki sprzed ciąży. Niestety dziecko rosnące w naszym brzuchu, rozciąga naszą skórę i po porodzie mamy efekt worka. I jest to  nieuniknione. Jednak można zapobiec nadmiernemu przybieraniu na wadze. Wtedy po porodzie wiele z nas wraca do stanu jaki był przed ciążą, a nawet zdarza się, że po wyglądamy lepiej niż przed. Kobieta powinna w ciąży przytyć od 9 do 12 kilogramów, taka jest najzdrowsza norma dla ciężarnych.

Co jeść w ciąży żeby nie przytyć?

Co jeść w ciąży żeby nie przytyćJednak wiele z nas uważa, że w ciąży mogą sobie pozwolić na więcej niż zawsze. W wielu przypadkach można usłyszeć, że teraz trzeba jeść za dwóch. Nic takiego, teraz trzeba jeść nie za dwóch tylko dla dwóch. Tak więc co jeść w ciąży żeby nie przytyć? Podstawową zasadą jest regularne jedzenie pięciu posiłków dziennie. Wprowadzając tą zasadę w życie, naprawdę łatwo nabierzesz nawyku zdrowego odżywiania. I nie poczujesz głodu, gdyż posiłki, są na tyle częste, by go zaspokoić. Posiłki powinny być bogate w witaminy i minerały, gdyż te są potrzebne naszemu dziecku, by się poprawnie rozwijało w naszym łonie.

Bardzo ważne jest, by się nie obżerać na siłę, tylko zjeść tyle by zaspokoić głód. Nie można też dopuścić do tego, by być głodnym w ciąży, to wywołuje mdłości. Należy też pić duże ilości około dwóch do nawet 3 litrów wody mineralnej niegazowanej oczywiście. To oszukuje trochę nasz organizm, poprzez opicie się. Ważne jest, by dostarczyć organizmowi węglowodany, białko, błonnik, żelazo i inne minerały.

Jadłospis na cały dzień

Tak więc na śniadanie polecam zjeść coś lekkiego, na przykład kanapkę ciemnego chleba z chudą wędlina, czy serkiem. Przy drugim śniadaniu możemy już sobie pozwolić na trochę więcej jakąś owsiankę, czy coś w tym stylu. Na obiad koniecznie jakieś mięso lub rybę z makaronem, czy ryżem i bukiet surówek lub też warzyw gotowanych na parze.
Na podwieczorek polecam zjeść jakąś sałatkę owocową lub też warzywną, albo jakiś koktajl na ich bazie. Na kolację dobre są różnego rodzaju budynie, jajka, serki.
Na noc nie można jeść zbyt dużo, ale trzeba zadbać o to, by zjeść ostatni posiłek na tyle późno, by starczyło do rana.

Polecam również zrezygnować ze słodyczy, te są pustymi kaloriami i często powodują cukrzycę ciążową, która może być groźna dla rozwoju naszego maluszka.
Tak naprawdę chcesz czy nie i tak przytyjesz .Ważne, by podejść do tego rozsądnie, myśleć nie tylko o sobie, ale i o dziecku, które nosimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here