Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz pracę jako opiekun osób starszych

0
463

Bycie opiekunem osób starszych może dawać nam satysfakcję, ale tylko wtedy, gdy praca jest w pełni zaplanowana i przemyślana, bowiem nasze obowiązki bardzo często nie ograniczają się jedynie do codziennej pomocy seniorowi zgodnie z wytycznymi i zajmowania się domem, ale wymagają zbudowania oraz pielęgnowania wspólnej relacji, od której zależny jest sukces naszej pracy.

Na czym polega praca opiekuna?

Podstawowym zadaniem każdego pracownika jest oczywiście zapewnienie szeroko pojętej opieki nad osobą starszą, która może wyrażać się poprzez podawanie leków, dbanie o jej czystość, dotrzymanie towarzystwa i pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Bardzo często dochodzą do tego także podstawowe obowiązki domowe, jak utrzymywanie porządku, gotowanie, czy robienie zakupów. Zakres obowiązków i stopień ich trudności jest zależny od stanu zdrowia osoby starszej, dlatego już przy rekrutacji w CareWork.pl poznajemy wszelkie potrzebne informacje o seniorach i możemy wybierać spośród wielu ogłoszeń.

Jak zostać opiekunem?

Aby zacząć pracę wystarczy skontaktować się z CareWork.pl, a w dalszej kolejności udać się na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której weryfikowane są wszelkie kompetencje, nasze doświadczenie, znajomość języka i usposobienie. Po pozytywnym przejściu tego etapu, zgodnie z naszymi preferencjami, dobierana jest nam odpowiednia oferta.

Kto może zostać opiekunem osoby starszej?

Do podjęcia tej pracy wystarczy znajomość języka niemieckiego i doświadczenie. W tym wypadku przydatne są kursy pielęgniarskie lub opieki nad osobą starszą, ale równie cenne jest doświadczenie życiowe. Wśród częstych wymagań wymienia się także prawo jazdy oraz stosunek do wszelkiego rodzaju używek.

Oprócz umiejętności, potencjalni kandydaci muszą się także wykazać określonymi cechami charakteru, takimi jak empatia, odpowiedzialność, czy otwartość. Jeśli nie mamy pewności, że sprawdzimy się w tej roli, możemy sprawdzić, czy mamy predyspozycje w teście „Cechy idealnej opiekunki” na stronie CareWork.pl.

Ile wynosi wynagrodzenie?

Osoby współpracujące z CareWork.pl pracują na umowę zlecenie. miesięcznego wynagrodzenia zależy od charakteru obowiązków oraz stopnia znajomości języka obcego. Stawki „na rękę” zaczynają się w granicach  1000 euro i mogą sięgać nawet 1600 euro. Dodatkowo okresy świąteczne i wakacje objęte są atrakcyjnymi premiami. Przelewy są realizowane w wybranej przez nas walucie (PLN lub EUR).

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here