Cutera Excel V – poznaj najlepszy laser naczyniowy!

0
2040
Cutera Excel V – poznaj najlepszy laser naczyniowy!

Laser Cutera Excel V plus to jedno z najnowszych i najskuteczniejszych urządzeń stosowanych w dermatologii i medycynie estetycznej. Laseroterapia dzięki Cutera Excel V + zyskała nowy wymiar umożliwiając usuwanie nawet pozornie trudnych zmian, takich jak plamy starcze na twarzy, dłoniach, czy dekolcie. Laserem możemy usunąć również trądzik różowaty, rumień i pękające naczynka. W czym tkwi fenomen urządzenia Cutera Excel V i czy ten laser rzeczywiście jest tak skuteczny? O opinie i wyjaśnienie, na jakie efekty możemy liczyć po zabiegu laserowym, poprosiliśmy specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy jako nieliczni w Polsce posiadają ten innowacyjny laser naczyniowy.

Wskazania do laseroterapii Cutera Excel V plus 

Zmiany naczyniowe oraz pigmentacyjne należą do jednych z najtrudniejszych pod względem eliminacji, ponieważ dotyczą głębszych warstw skóry. Zaawansowane plamy starcze będące następstwem opalania w młodym wieku lub wpływu przyjmowanych leków stanowią istotny defekt estetyczny, który dodaje lat i jest powodem wielu kompleksów. Co ciekawe, plamy określane jako starcze obecnie pojawiają się u osób w stosunkowo młodym wieku, a każdy kolejny rok zwykle przyczynia się do ich pogłębiania. Natomiast zmiany naczyniowe charakterystyczne dla osób z wrażliwą cerą naczynkową niejednokrotnie przyjmują postać rozległego rumienia, który znacznie zmienia ogólny wyraz twarzy. 

Kolejną postacią zmian na skórze, które potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, jest trądzik różowaty, który również objawia się w postaci rumienia na twarzy lub dekolcie. Usuwanie trądziku różowatego naturalnymi sposobami, czyli poprzez stosowanie zewnętrznych preparatów do pielęgnacji, niestety nie zawsze przynosi pożądane efekty. Problemem w dużej mierze jest tutaj brak odpowiedniego rozpoznania, a dokładniej nieznane przyczyny trądziku. Choroba objawia się jednak wspomnianym rumieniem, który może obejmować fragmenty skóry, a nawet całą twarz i dekolt. Widoczny, różowy lub czerwonawy odcień wynika z nadmiernego poszerzenia naczyń krwionośnych. Często dochodzą objawy takie jak opuchlizna, krostki, a nawet duże grudki, które po rozdrapaniu mogą pozostawać spore, nieestetyczne blizny i nierówności. 

Jak się okazuje, laser Cutera Excel V + działa skutecznie na zmiany związane z trądzikiem różowatym, ponieważ przy jego pomocy zwężamy naczynka krwionośne, co w efekcie eliminuje widoczny rumień, a nawet redukuje blizny potrądzikowe. 

Klinika Miracki w Warszawie stosuje Laser Cutera Exel V plus na zmiany skórne takie jak:

  • zmiany naczyniowe, zarówno powierzchowne, jak i te głębokie;
  • teleangiektazje (poszerzone naczynia krwionośne, pajączki) na twarzy i skórze ciała;
  • rumień;
  • przebarwienia na skórze;
  • trądzik różowaty;
  • naczyniaki;
  • żylaki kończyn. 

Jak Cutera Excel V + usuwa trudne zmiany naczyniowe? 

Laser ten jest skuteczny w przypadku zmian skórnych, także w leczeniu blizn potrądzikowych oraz wspomnianych przebarwień, a wszystko dlatego, że w urządzeniu zastosowano dwie długości fal: 532/1064nm. Fale promieni lasera docierają więc na wybraną głębokość skóry, adekwatnie do danego problemu. Istotny jest fakt, że omija się zewnętrzną warstwę skóry, co z kolei skutkuje zminimalizowanym ryzykiem skutków ubocznych, takich jak poparzenia, blizny po zabiegu, czy nawet ból w trakcie laseroterapii.

Laser Cutera Excel V plus daje zadowalające efekty w postaci redukcji lub całkowitej eliminacji problemów ze skórą już po pierwszym zabiegu. Ilość serii zabiegowych dobiera się jednak w zależności od rodzaju defektu oraz od obszaru zabiegowego, czy indywidualnych predyspozycji.

Warto wspomnieć, że zabieg Cutera Excel V plus zyskuje pozytywne opinie osób, którym zależy na skuteczności w szybkim czasie i co więcej, często podkreśla się brak konieczności rekonwalescencji po tego typu laseroterapii. Wysokie bezpieczeństwo i brak bólu dzięki zastosowanemu chłodzeniu pozwala na niemal natychmiastowy powrót do codziennych czynności. 

Szukasz sposobu na usuwanie plam starczych, przebarwień lub innych problemów skórnych? Umów się na konsultację w Klinice Miracki Warszawa, gdzie uzyskasz wszystkie informacje na temat zabiegów laserowych i nie tylko! 

[Głosów:6    Średnia:2.7/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here