Dlaczego warto wybrać soczewki zamiast okularów?

0
405
soczewki zamiast okularów

Soczewki czy okulary – to pytanie zadaje sobie większość osób, kiedy dowiadują się, że muszą skorygować swoją wadę wzroku. Współczesnych sposobów przywracających wyraźne widzenie jest kilka, warto więc wiedzieć, jakie są zalety i wady poszczególnych z nich. Dowiedz się więc, co zyskujesz, wybierając do korygowania wzroku okulary, a co, decydując się na soczewki kontaktowe?

Zalety i wady okularów

Szkła optyczne w okularach to jeden z najstarszych sposobów korygowania wad wzroku. Pozwalają wyraźnie widzieć zarówno przy krótkowzroczności, jak i nadwzroczności, astygmatyzmie czy starczowzroczności, a ich historia sięga czasów starożytnych. Jakie są zalety okularów? Moda na oryginalny design oprawek powoduje, że coraz chętniej sięgają po nie nawet osoby z niewielką i niewymagającą korekcji wadą wzroku. Nadają one bowiem twarzy wyrazistości, stając się swoistą „ramą” dla oczu. Wiele osób ma jednak problem z okularami, jeśli jest przyzwyczajone do aktywnego trybu życia. Przy grach zespołowych, pływaniu czy nawet joggingu można obawiać się ich uszkodzenia. Dodatkowym problemem może stać się parowanie szkieł pojawiające się w momencie nagłej zmiany temperatury. Bywa to dość uciążliwe zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy korzystamy ze środków transportu miejskiego, a następnie wychodzimy na zimne powietrze.

Zalety i wady soczewek kontaktowych

Współcześnie produkowane soczewki kontaktowe odznaczają się wysokim komfortem ich użytkowania. Soczewki marki Acuvue są tworzone z miękkiego i delikatnego materiału, przepuszczającego powietrze, co powoduje, że nie wywołują uczucia szczypania oczu nawet po całym dniu noszenia czy pracy przed monitorami komputerów i smartfonów. Dodatkowo wszystkie soczewki tej marki zostały wyposażone w filtry przeciwsłoneczne, chroniące oczy przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie sport. Soczewki utrzymują się na powierzchni oka, niezależnie od gwałtownych ruchów ciała, co powoduje, że bez przeszkód możemy w nich uprawiać dowolną dyscyplinę sportową.

Co wybrać – soczewki czy okulary?

Kwestia wyboru soczewek lub okularów do korygowania wad wzroku zależy wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań – polecamy ciekawy artykuł na: https://www.acuvue.pl/soczewki-i-okulary. Wiele osób decyduje się na zakup zarówno okularów, jak i soczewek, używając ich naprzemiennie. Część z nich decyduje się na codzienne stosowanie soczewek, w których czują się wygodniej i pewniej. Sprawdź więc oba sposoby na skorygowanie swojej wady wzroku i ciesz się wyraźnym widzeniem niezależnie od sytuacji!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here