Dziecięce przeboje

0
489
Dziecięce przeboje

Każdy, kto ma dziecko, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że maluchy kochają piosenki. Wszystkie brzdące dobrze reagują na muzykę, mniejsze uśmiechają się, a starsze podrygują, próbują tańczyć. Znane melodie uspokajają je i wprawiają w dobry nastrój. Z tego powodu rodzice powinni znać dziecięce przeboje. Piosenki są różne. Niektóre starają się nauczyć dzieci rozróżniania kolorów, zachowania na drodze albo szacunku do jedzenia. Inne piosenki, mają raczej zachęcić maluchy do aktywności fizycznej. Dzieci, są bardzo podatne na sugestie i chętnie poruszają się zgodnie z poleceniami zawartymi w tekście piosenki. W ten sposób możemy nauczyć się jak skacze koza, tańca zyg-zak, tańca boogie woogie, albo fantastycznego tańca, który pozwala na odróżnienie prawej ręki od lewej.

Dziecięce przeboje

Niektóre dziecięce przeboje, wpadają w ucho również dorosłym. Są to, na przykład ugrzecznione hity disco polo. Znanym melodiom, towarzyszy tekst, który nadaje się dla maluchów. Rodzice mogą doskonale bawić się przy „Soczek z pomarańczy”, „Do białego rana”, czy „Ja lubię dżem”. Sprawdzony, chodnikowy szlagier, często okazuje się przebojem, również w innych kategoriach. Wystarczy mieć otwarty umysł i żywą wyobraźnię.

Dziecięce przebojeDziecięce przeboje to nie tylko muzyka. To również zabawki, których zakup zawsze będzie strzałem w dziesiątkę. W ostatnim czasie, hitem są wszystkie zabawki, które wydają z siebie dźwięki lub poruszają się, budząc dziecięcą ciekawość. Droższe modele, posiadają nawet możliwość zaprogramowania kolejności wykonywanych ruchów, przy pomocy aplikacji na tablecie. Tego typu roboty, doskonale rozwijają zdolność samodzielnego myślenia u dziecka oraz uczą podstaw programowania i pracy z komputerem. Można je traktować jako pierwsze spotkanie dziecka z robotyką, co być może zaowocuje w przyszłości. Od lat, dziecięcym przebojem są lalki, które od zawsze podbijały serca małych dziewczynek. Obecnie lalki nie muszą być nudne. Jeżeli dobrze się rozejrzymy to znajdziemy lalkę-kosmonautkę albo lalkę-kierowcę rajdowego. W ten sposób, można uczyć dziewczynki, że nie koniecznie muszą wybierać przyszłość kury domowej.

Dziecięce przeboje zmieniają się razem z pokoleniami. To, co było naszym hitem, nie musi nim być dla naszych dzieci. Musimy otworzyć umysł i wziąć pod uwagę, że czasy się zmieniają. Dzieci powinny same określić, co im się podoba, a co nie. Rolą dorosłych – jest im na to pozwolić i zaakceptować ich wybory.

Muzykalne dziecko

Muzykalne dzieckoJeśli dziecko od najmłodszych lat interesuje się różnego rodzaju dźwiękami i piosenkami to może to świadczyć o jego wyjątkowej muzykalności. Może się okazać, że jest ono wyjątkowo uzdolnione w tym kierunku i należałoby jego rozwój ukierunkować w tę właśnie stronę. Jak na wczesnym etapie rozpoznać czy nasze dziecko jest uzdolnione muzycznie? Podstawą jest wnikliwa obserwacja. To, jak reagują na muzykę, czy podśpiewują lub udają, ze grają w rytm puszczonej muzyki może świadczyć o wyjątkowym umuzykalnieniu już na wczesnych etapach. Aby jeszcze bardziej rozwinąć te zdolności możemy zapisać nasze dzieci na różnego rodzaju zajęcia, na których dzieci uczą się i jednocześnie bawią, jak na przykład zajęcia z rytmiki. Starsze dzieci możemy zabierać na różnego rodzaju koncerty lub zachęcać do gry na jakimś instrumencie. Nie narzucajmy mu jednak stylu muzyki oraz instrumentu zgodnego z naszymi preferencjami. To powinien być suwerenny wybór każdego dzieciaka.

Szkoły muzyczne dla dzieci

Dzieci mogą szkolić swój talent muzyczny w różnego rodzaju przedszkolach muzycznych lub w domach kultury gdzie organizowane są specjalne zajęcia dla najmłodszych. Zajęcia w takich placówkach są tak dostosowane aby rozwijać w uczestniczących w nich dzieciach kreatywność, rytmikę i aktywny odbiór muzyki. Zajęcia są prawdziwą przygodą dla dzieci. Mogą one w ich trakcie śpiewać i tańczyć. Jeśli chodzi o odpłatność za takie zajęcia to jest to indywidualna sprawa każdej placówki. Najlepiej jest zapoznać się z cennikiem dostępnym zapewne na stronach internetowych.

Gdy dziecko nieco podrośnie możemy pokusić się o stworzenie w mieszkaniu mini sali prób. O ile oczywiście mamy ku temu warunki. Jeśli poświęcimy jedno pomieszczenie, dobrze je wygłuszymy oraz zaopatrzymy w niezbędny sprzęt nagłaśniający stworzymy naszemu dziecko nieograniczone pole do szlifowania swojego talentu kiedy tylko będzie miało na to ochotę. Wbrew pozorom nie jest to duży wydatek. Najbardziej kłopotliwe jest wygospodarowanie jednego pomieszczenia. Resztę można załatwiać stopniowo. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy bardzo ważne jest to aby nie robić niczego na siłę. Nie narzucać dziecku muzyki, konkretnego stylu ani konkretnych instrumentów. Wszystko musi wyjść spontanicznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here