Gdzie ze złamaniem nogi?

0
569
ostry dyżur ortopedyczny Warszawa

Zima nie sprzyja pieszym, którzy bardzo często ulegają wypadkom na oblodzonym chodniku. Okazuje się, że właśnie o tej porze roku do szpitali przyjmowanych jest najwięcej pacjentów, którzy uskarżają się na bolesność kończyn po nagłych urazach. Złamania są zaś najczęściej diagnozowaną przypadłością jako powikłanie nieszczęśliwych upadków.

Gdzie udać się po urazie na chodniku, poza domem? Nie zawsze fizycznie mamy możliwość poinformowania odpowiednich służb. Najlepiej byłoby wezwać karetkę, jednak czy podejrzenie złamania kończyny jest zasadne, by to robić? Największa liczba pacjentów decyduje się na samodzielny dojazd do placówki medycznej. Podpowiadamy od razu, by nie tracić czasu na wizyty w tradycyjnych przychodniach, w których przyjmują interniści. Lekarze o tej specjalizacji i tak skierują nas na oddziały ortopedyczne.

Rozwiązaniem jest udanie się na SOR, co jednak zniechęca potrzebujących. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież długie kolejki i wielogodzinne oczekiwanie na wizytę u lekarza, diagnostykę, a potem zabezpieczenie nogi, nie wpływają korzystnie na stan zdrowia chorego. Co więcej, nie wszystkie szpitale posiadają ostry dyżur ortopedyczny. Warszawa może pochwalić się takimi jednostkami, natomiast nie można tego powiedzieć o każdym mieście na terenie naszego kraju.

Optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z prywatnego ostrego dyżuru ortopedycznego. Mogą sobie na to pozwolić wszyscy ubezpieczeni, którym towarzystwo wypłaci przecież odszkodowanie za wypadek. W tych placówkach pacjent nie jest narażony na wielogodzinne oczekiwanie, pomoc uzyskuje od razu. Co więcej, ta jest w pełni profesjonalna.

Pamiętajmy, by urazów kończyn nigdy nie bagatelizować. Nieusztywnione złamanie i zły zrost kości może zakończyć się tragicznie, a w skrajnych przypadkach spowoduje trwałą niepełnosprawność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here