Gry o samochodach dla dzieci

0
502
Gry o samochodach dla dzieci

Wszyscy doskonale wiemy, że gry komputerowe to jedna z ulubionych rozrywek naszych pociech. W gruncie rzeczy nie dotyczy to tylko i wyłącznie dzieci, bowiem młodzież i dorośli również bardzo często spędzają czas przy komputerze czy konsoli. Nie da się ukryć, że jest to znak naszych czasów i najprawdopodobniej sytuacja będzie się już tylko rozwijać. Rzecz jasna gdy planszowe również cieszą się popularnością, jednak głównie jako element integracyjny w trakcie imprezy. Dużo większe możliwości gier komputerowych sprawiły, że to one dominują w XXI wieku. Dlatego też warto się zastanowić w co właściwie grają nasze dzieci. Dobrze jeśli są to tytuły edukacyjne, które rozwijają dodatkowe umiejętności naszych pociech. Jednak nie jest to najpopularniejszy rodzaj gier i jego dostępność na rynku jest ograniczona. Po za tym na takie tytuły często jesteśmy w stanie namówić tylko młodsze dzieci, ponieważ starsze najczęściej samodzielnie wybierają swoje ulubione pozycje i bardzo rzadko będą to gry, które uczą. Gry o samochodach dla dzieci były atrakcyjne od zawsze.

Gry o samochodach dla dzieci

Gry o samochodach dla dzieciTytuły takie jak Rally Championship czy Collin McRae był wyjątkowo pożądane przez młodocianych graczy. Pozycje te oferowały prostą rozgrywkę polegającą na udziale w rajdzie samochodowym i po prostu dojechaniu z punku A do B w jak najkrótszym czasie. Prostota w połączeniu z nieskomplikowanym sterowaniem sprawiała, że nasze dzieci potrafiły spędzać przed komputerem długie godziny. Dodatkowo możliwość rozgrywek w trybie multiplayer zapewniała jeszcze większą rozrywkę, ponieważ jednocześnie mogły rywalizować ze sobą dwaj rywale.

Wraz z rozwojem rynku gier pojawiały się kolejne propozycje. Jedną z kultowych gier została seria Need For Speed. Jest to gra, która swoją fabułą nieco nawiązuje do popularnych filmów z cyklu „Za szybcy za wściekli”. Gracz wcielał się w postać, która przemierzała nocą ulice miasta i brała udział nielegalnych wyścigach ulicznych. Dodatkową atrakcją była możliwość tuningowania naszych pojazdów. Oznaczało to długie godziny spędzone na ściganiu się i na modyfikowaniu wirtualnych samochodów. Jedną z ciekawszych gier, w których występuje motyw jazdy samochodem jest Grand Theft Auto, czyli popularne GTA. Przez kilkadziesiąt lat twórcy wydali kolejne tytuły, w których poruszamy się głównym bohaterem będącym amerykańskim gangsterem. Częste pościgi policyjne sprawiają, że musimy uciekać samochodami. Warto zwrócić uwagę, że jest to pozycja dla zdecydowanie starszych dzieci.

Komputer odpowiedni do gier

Komputer odpowiedni do gierAby móc bez przeszkód grać w większość nowych produkcji będziemy potrzebowali wydajnego komputera. Jeśli nową grę uruchomimy na komputerze średniej klasy lub już nieco wiekowym to możemy być pewni, że grze będzie brakowało płynności, szczegóły będą dużo mniej wyraźne oraz zabraknie detali. Wszystko to w oczywisty sposób wpłynie na grywalność i sprawi, że przyjemność z grania będzie nieporównywalnie mniejsza niż w przypadku nowszych komputerów ze specjalnie przystosowanymi komponentami. Nie dziwi więc fakt, że zapaleni gracze potrafią wydać grube tysiące na sprzęt odpowiedniej klasy. W przypadku takich komputerów najważniejsza jest wydajność procesora, karty graficznej oraz odpowiednia ilość pamięci RAM. Nie możemy również zapominać o odpowiednim zasilaczu aby dostarczyć do tych komponentów odpowiednią ilość mocy oraz o skutecznym chłodzeniu, gdyż podczas wielogodzinnych rozgrywek na najwyższych możliwych ustawieniach podzespoły komputerowe mogą się zbytnio nagrzewać. Ich nieodpowiednie chłodzenie może nawet doprowadzić do uszkodzenia nietaniego przecież sprzętu.

Kupujemy komputer do gier

Jeśli chodzi o konkrety to powinniśmy szukać komputera wyposażonego w cztero-rdzeniowy procesor o taktowaniu co najmniej 3 GHz, pamięć RAM na poziomie 12 GB, szybki dysk twardy SSD oraz nowoczesną katę graficzną dysponującą 4 GB pamięci. Chłodzenie i zasilacz to temat na osobny artykuł. Kupując jednak komputer przystosowany głównie do grania nie możemy także zapominać o niezbędnych akcesoriach często pomijanych w wycenie sprzętu komputerowego. Potrafią one jednak znacząco podnieść cenę całości. Mowa tutaj przede wszystkim o gamingowych myszkach, klawiaturach czy słuchawkach. Jeśli mamy na myśli komputery służące do grania w gry samochodowe warto również rozejrzeć się za specjalnymi kierownicami, które jeszcze bardziej realnie będą symulować rozgrywkę polegającą na prowadzeniu samochodu w wirtualnej rzeczywistości.

Taki podstawowy zestaw komputerowy możemy już złożyć za prawie 3 tysiące złotych. Pozwoli on na w miarę płynną grę w najnowsze produkcje, chociaż nie będzie to oczywiście maksimum możliwości takich gier. Bardziej zaawansowany komputer może już kosztować ponad 3 tysiące złotych, a prawdziwy kombajn do grania to wydatek nawet 5 tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here