Higiena okolic intymnych – o czym należy pamiętać?

0
580
Higiena okolic intymnych - na czym polega?

Higiena okolic intymnych jest bardzo ważna. Od niej zależy częstotliwość pojawiania się nieprzyjemnych kłopotów, takich jak podrażnienia, czy infekcje. Dodatkowo czystość miejsc intymnych zwiększa komfort i poczucie świeżości. Co więcej, jest kluczowa dla utrzymania zdrowia.

Czego należy unikać w higienie okolic intymnych?

Żeby nasze okolice intymne były zdrowe, powinniśmy unikać:

  • zbyt długich oraz gorących kąpieli – może to doprowadzić do przekrwienia błony śluzowej, co z kolei sprawia że staje się ona idealnym celem dla bakterii oraz grzybów;
  • zwykłego mydła – ten kosmetyk ma nieodpowiednie pH (8,5), podczas używania nasza błona śluzowa może się przesuszyć, środowisko zmieni odczyn z kwaśnego, na zasadowy;
  • perfumowanych wkładek oraz podpasek – podczas codziennego korzystania z tego typu produktów, może dojść do podrażnienia;
  • irygacji – poprzez płukanie pochwy zaburzamy rozwój naturalnej mikroflory.

Przeczytaj też: http://www.zyrardowianka.pl/poranny-bol-glowy-jakie-moga-byc-przyczyny/

Zasady higieny intymnej

Bardzo ważne jest, żeby do mycia okolic intymnych, stosować kosmetyki do tej czynności przeznaczone. To co je wyróżnia od zwykłych żeli myjących, to kwaśny odczyn. Dzięki temu możemy zachować odpowiednie pH pochwy.

Miejsca intymne powinno się myć 2 razy dziennie, chyba że dopadł nas okres, wtedy według potrzeby. Bardzo ważne jest, żeby nie przesadzać z ilością czasu spędzonego w wannie. Zbyt długie w niej przesiadywanie, sprzyja wypłukiwaniu naturalnych bakterii. Po kąpieli należy delikatnie osuszyć całe ciało, łącznie z kroczem.

Jeżeli korzystamy z wkładek higienicznych na co dzień, powinnyśmy je regularnie wymienić. Nie można chodzić korzystać z jednej, przez cały dzień. Taka sama sytuacja jest, gdy dopadła nas miesiączka. Tampony i podpaski, również należy często zmieniać. Żeby utrzymać jak najlepszą higienę.

Jeżeli chodzimy na basen, przed każdą wizytą powinnyśmy zaaplikować tampon. Dzięki temu unikniemy infekcji. Równie ważna jest bielizna, którą nosimy. Powinna być ona wykonana z naturalnego materiału, najlepiej 100% bawełny. Należy unikać sztucznych tkanin. Skóra w miejscach intymnych musi oddychać, dlatego takie ważne jest umożliwienie jej tego.

Źródło: https://www.miastadawniej.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here