Ile jest w stanie zarobić zegarmistrz?

0
1242
zegarmistrz

Praca zegarmistrza może wydawać się niezwykle satysfakcjonująca, ale również nazywana jest zawodem „ginącym”. Czy jednak ten elitarny zawód jest również opłacalny? Sprawdźmy, co ma wpływ na zarobki zegarmistrza oraz ile wynosi mediana jego zarobków.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zegarmistrz-ile-zarabia/

Co ma wpływ na zarobki zegarmistrza?

Na zarobki takiego specjalisty będą wpływały przede wszystkim warunki rynkowe. Tak jak każdy przedsiębiorca, musi on brać pod uwagę społeczność, realność cen, których żąda za wykonanie swoich usług. Istotnym czynnikiem jest również to, jakie usługi zostają wykonywane w twoim zakładzie oraz jaki jest ich poziom skomplikowania. Duże znaczenie będzie miał również to, czy zajmujesz się jedynie klasycznymi zegarkami na rękę, tymi elektronicznymi czym bardziej zaawansowany. Na inne stawki możesz liczyć kiedy naprawisz zabytkowy i stary zegar, a na inne kiedy będzie chodziło o naprawę popularnego zegarka na rękę. Jeszcze inne stawki masz prawo otrzymać w zależności od Twojego zamieszkania, regionu a także wielkości zakładu i Twoich zdolności marketingowych. Oczywiście należy dozować, że więcej zarobisz jako przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą, niż pracownik na etacie.

Ile wynosi mediana zarobków zegarmistrza?

Na to pytanie, odpowiedź możemy znaleźć na portalach branżowych dotyczących zarobków Polaków pracujących w różnych branżach. Na tej podstawie możemy ustalić, że średnie wynagrodzenie zegarmistrza w Polsce wynosi około 3000 zł netto. Jest to mediana, oznaczająca, że 50% wszystkich zegarmistrzów zarabia kwotę znajdującą się w przedziale od 2500 zł do 3200 zł. Te wyliczenia uwzględniają wszystkie rodzaje zatrudnienia, a także stanowiska. Została połowa przedstawicieli tej dziedziny dzieli się na dwie ćwiartki. Jedna z nich, zarabia kwoty poniżej 2500 zł miesięcznie. Kolejna ćwiartka może pochwalić się na swoim koncie co miesiąc kwotą wynoszącą powyżej 3500 zł. Wszystkie te kwoty podawane są w kwocie netto w rozliczeniu miesięcznym. 

Zobacz też: http://www.i-moto.pl/2020/07/28/jak-zostac-kierowca-ciezarowki/

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here