Informacja w krótkim rękawku

0
1240

Koszulki z krótkim rękawkiem, popularnie zwane „t-shirtami”, zawojowały światową modę jeszcze w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Rzadko który element ludzkiej garderoby utrzymuje się w naszych szafach tak długo jak właśnie podkoszulki a nie zanosi się na to, by miały one szybko odejść do lamusa.

T-shirty zrobiły zawrotną karierę od bielizny do ubrania, którym można wyrazić siebie. To dość niezwykła droga, ale koszulki zaczynały właśnie jako element garderoby intymnej. Dziś służą nam często do informowania świata o naszym hobby, przekonaniach czy też rodzaju poczucia humoru. A wszystko to pojawiło się dość szybko, bowiem śmieszne koszulki możemy zaobserwować na ulicach naszych miast już od ponad pięciu dekad.

Na przełamanie lodów

Początki niemal każdej znajomości bywają trudne – niewiele wiemy o drugiej osobie, często trudno znaleźć jakiś początkowy temat do rozmowy z nią. Ileż można zagadywać o pogodzie? Plus, bądźmy szczerzy, kogo ona na dłuższą metę interesuje? W takich sytuacjach śmieszne koszulki potrafią być prawdziwym wybawieniem. Porządny żart bardzo często staje się kluczowym narzędziem do przełamania przysłowiowych lodów. No dobrze, ale jaki żart można nazwać „dobrym”? Na to już prostej odpowiedzi nie ma, dowcip powinien jednak mieścić się w ramach tak zwanego „dobrego smaku” i nie być zbyt hermetyczny (czyli zrozumiały tylko dla niewielkiego grona odbiorców).

Do znalezienia bratniej duszy

Śmieszne koszulki to nie jedyny sposób na przełamanie lodów na imprezie i rozkręcenia pasjonującej rozmowy z kimś, kogo dopiero się poznało. Możemy postawić na koszulkę, która opowie coś o nas, zdradzi patrzącemu na nasz strój nieco informacji na nasz temat. Jakimi informacjami najlepiej dzielić się poprzez koszulkę? Dość ogólnymi, by nie zdradzać zbyt wiele i nie zagłuszać prostego przekazu. Powinniśmy również unikać tematów ogólnie uznanych za konfliktowe, a więc religijnych, politycznych czy historycznych. Sprawdzoną i bezpieczną tematyką koszulek jest muzyka albo kinematografia.

Dla identyfikacji

Koszulki mogą być wreszcie narzędziem do identyfikacji noszących je osobników. Osoby należące do konkretnych grup, organizacji czy służb są o wiele szybciej rozpoznawalne, jeżeli noszą określonego typu i wzoru koszulki. Może to być niezwykle ważne na przykład podczas ogromnych koncertów na świeżym powietrzu. Jeżeli dobrze wiemy, w jakie kolory i wzory przystrojone są służby porządkowe, szybciej odnajdziemy je w tłumie w momencie, kiedy będzie nam potrzebna pomoc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here