Jak bezpiecznie powiększyć usta?

0
1677
Jak bezpiecznie powiększyć usta

Wypełnianie i modelowanie ust to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej – według statystyk w 2015 roku na powiększenie warg zdecydowało się aż 2,4 mln Amerykanów. Moda na wydatne i jędrne usta przyszła również do Polski – gabinety medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów dla osób chcących poprawić swój wygląd. Interesują Cię skuteczne i bezpieczne sposoby na powiększenie ust? Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Wydatne usta to marzenie wielu kobiet, a dostępne na rynku preparaty skutecznie zwalczają kompleksy – wyrównują asymetrię, poprawiają nawilżenie warg, ich jędrność oraz koloryt. Do przeprowadzania zabiegu powiększania ust najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy, czyli związek chemiczny występujący naturalnie w organizmie człowieka. Ten polisacharyd z grupy glikozoaminoglikanów wiąże wodę w skórze właściwej, co zapewnia jej jędrność i elastyczność. To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiada kwas hialuronowy. Usta ostrzyknięte tą substancją stają się promienne, głęboko nawilżone i bardziej wydatne, drobne zmarszczki zostają wypełnione, a kąciki ust podniesione, dzięki czemu cała twarz zyskuje młody wygląd. Nic więc dziwnego, że kwas hialuronowy cieszy się tak dużą popularnością wśród klientek gabinetów medycyny estetycznej – według American Society of Plastic Surgeons zajmuje on drugie miejsce (obok botoksu) na liście najczęściej wykorzystywanych substancji. Stosuje się go również do wypełniania zmarszczek, bruzd nosowo-wargowych czy podnoszenia owalu twarzy.

Bezpieczne powiększanie ust – przeciwwskazania

Pomimo tego, że kwas hialuronowy jest substancją występującą w organizmie człowieka, a samo ostrzykiwanie warg nie jest mocno inwazyjne, należy zwrócić uwagę na przeciwwskazania do zabiegu. Nie można powiększać ust w okresie ciąży i karmienia piersią, Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na kwas hialuronowy, antybiotykoterapia czy choroby układu immunologicznego. Zabiegu nie można również przeprowadzić u klientów z aktywną opryszczką lub innymi stanami zapalnymi skóry.

Jak przebiega powiększanie ust?

Wypełnianie warg kwasem hialuronowym polega na ostrzyknięciu skóry preparatem po uprzednim wykonaniu znieczulenia miejscowego. Zazwyczaj stosuje się do tego specjalne maści, których zadaniem jest złagodzenie bólu związanego z iniekcją, czasem wykorzystywane jest znieczulenie dentystyczne. Preparat wprowadzany jest w skórę właściwą, a następnie osoba przeprowadzająca zabieg wykonuje masaż ust, żeby równomiernie rozprowadzić kwas hialuronowy i nadać wargom odpowiedni kształt. Cała procedura trwa około 30 minut. Jak przygotować się do powiększania ust? Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno opalać się na solarium czy przyjmować leków przeciwzapalnych, zawierających kwas salicylowy ani niektórych preparatów ziołowych. W przypadku osób, u których występuje problem nawracającej opryszczki, specjaliści zalecają zastosowanie na 3 dni przed i 3 dni po zabiegu leków przeciwwirusowych (np. Heviran). Bezpośrednio po zabiegu nie można palić papierosów ani pić przez słomkę – może to wpłynąć na kształt ust. Przez kilka dni zaleca się również unikanie wysiłku fizycznego czy korzystania z niektórych zabiegów kosmetycznych (np. laseroterapii).

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust?

Ostrzykiwanie warg kwasem hialuronowym przynosi błyskawiczne rezultaty – efekty pojawiają się bezpośrednio po zabiegu, chociaż ze względu na niewielką opuchliznę ostateczny wygląd ust jest widoczny dopiero po kilku dniach. Powiększanie warg kwasem nie jest zabiegiem trwałym – rezultaty utrzymują się od kilku miesięcy do roku, a następnie preparat zostaje w naturalny sposób wchłonięty przez organizm. Na utrzymywanie się kwasu hialuronowego w skórze wpływa między innymi palenie papierosów czy korzystanie z solarium – jeśli chcemy dłużej cieszyć się wypełnionymi ustami, lepiej zrezygnować z używek i unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Warto też zauważyć, że z każdym kolejnym zabiegiem efekty utrzymują się dłużej.

Powiększanie ust – cena zabiegu

Koszt zabiegu powiększania ust jest zróżnicowany i uzależniony między innymi od regionu Polski czy doświadczenia specjalisty wykonującego iniekcje kwasem hialuronowym. Przyjmuje się jednak, że za samo wypełnianie warg wraz z modelowaniem należy zapłacić od 600 do 1700 złotych. Z kolei podnoszenie kącików ust to wydatek rzędu 800 zł, a likwidacja asymetrii – ok. 900 zł. Osoby, które zdecydują się na samo podkreślenie konturu ust oraz nawilżenie warg, zapłacą natomiast od 400 do 650 złotych.

Postaw na doświadczonego specjalistę

Powiększanie ust jest zabiegiem bezpiecznym, o ile wykonuje go osoba z odpowiednimi kwalifikacjami. Specjaliści radzą, żeby korzystać z usług sprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej, które cieszą się odpowiednią renomą i mają pozytywne opinie wśród klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here