Jakie funkcje powinien posiadać dobry zegarek dla triathlonisty?

0
421
Jakie funkcje powinien posiadać dobry zegarek dla triathlonisty?

Nowoczesne zegarki dla triathlonisty mogą posiadać bardzo wiele zaawansowanych funkcji, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które nowinki technologiczne mogą przydać się w rzeczywistości podczas triathlonu.

Zegarki z funkcją GPS

W dzisiejszych czasach każdy profesjonalny zegarek dla triathlonisty musi posiadać oczywiście funkcje GPS. Jest to idealny wybór również dla tych sportowców, którzy nie przepadają za wyznaczonymi ścieżkami i chcą samodzielnie okrywać nowe tereny. GPS może przydać się również wtedy, gdy wybieramy się na wielogodzinne treningi.

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby można było przed startem obejrzeć przygotowaną trasę na komputerze. Aby osiągnąć ten cel warto więc postawić na zegarki, które bez żadnego większego problemu będzie można podłączyć do komputera. Na rynku są modele, które można podłączyć nie tylko poprzez kabel USB, ale również przez sieć Wi-Fi albo Bluetooth.

Jakie funkcje dodatkowe mogą się przydać?

Profesjonalny zegarek dla triathlonisty może posiadać między innymi akcelerometr, który dostarcza informacji o czasie bezpośredniego kontaktu stopy z podłożem. To właśnie dzięki tej funkcji można ustalić optymalny rytm biegu.

Przydać może się również porządny chronograf, który bardzo dokładnie mierzy czas, dzięki czemu można na bieżąco śledzić swoje postępy. Niektóre zegarki posiadają funkcję asystenta odpoczynku. Mowa tutaj o specjalnych urządzeniach, które ustalają jak długo możemy odpoczywać i informują nas o końcu przerwy.

Osoby, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów i poprawić swoją dotychczasową sylwetkę, powinny postawić na zegarek dla triathlonisty z funkcją licznika spalonych kalorii. Wbrew pozorom jest to bardzo prosta funkcja, ale niesamowicie motywuje ona do codziennych treningów.

Jakich funkcji nie może zabraknąć?

W nowoczesnych zegarkach niezbędny jest oczywiście pulsometr. Jest to bardzo przydatny dodatek przede wszystkim dla osób początkujących. Dzięki pulsometrowi dowiemy się z jaką prędkością należy biegać, aby nie obciążać serca.

Na trasie przydać może się również wysokościomierz barometryczny, który wbrew pozorom informuje nie tylko o pogodzie na najbliższe godziny. Wysokościomierz barometryczny dokonuje pomiaru aktualnej wysokości, temperatury i ciśnienia atmosferycznego.

Zegarek dla triathlonisty znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here