Płyn do dezynfekcji rąk – poradnik zakupowy

0
283
Płyn do dezynfekcji rąk

W ciągu ostatnich miesięcy (i lat) znacząco wzrosła świadomość tego, jak duże zagrożenie stanowią dla naszego zdrowie niewidoczne zarazki – grzyby, pleśnie, wirusy i bakterie. Niestety, ale znajdują się ona na wielu otaczających nas powierzchniach, w tym również na powierzchni naszego ciała oraz dłoni. To właśnie te ostatnie stanowią wyjątkowo częste źródło przenoszenia drobnoustrojów. Dlatego, dłonie należy myć szczególnie często, posługując się w tym celu specjalnymi płynami przeznaczonymi do ich dezynfekcji. Poniżej opowiemy nieco więcej na temat dezynfekcji rąk, skupiając się na temacie wyboru płynu i środków do ich czyszczenia.

Środki dezynfekujące w codziennym użyciu

W wielu placówkach i miejscach dostęp do środków czyszczących oraz dezynfekujących jest istotny dla ich sprawnego funkcjonowania. Dotyczy to nie tylko szpitali i przychodni, ale również wszystkich tych miejsc, w których spotyka się duża liczba ludzi, mogących potencjalnie stanowić źródło ogniska chorobowego. Chodzi między innymi o placówki turystyczne i gastronomiczne (hotele, restauracje, puby), a także o miejsca o profilu kulturalnym (muzea, galerie), państwowym (szkoły, urzędy) oraz liczne inne.

By mieć pewność, że transmisja potencjalnych szkodliwych drobnoustrojów jest minimalna, należy udostępnić możliwość zdezynfekowania dłoni. Najczęściej, urządzenia do dezynfekcji są umieszczane przy wejściach, w pobliżu drzwi oraz w różnych innych miejscach o newralgicznym charakterze. Warto przy tym podkreślić, oprócz samego wyboru miejsca na urządzenie do dezynfekcji, nie mniej ważny jest rodzaj preparatu, za którego pomocą dezynfekcja będzie przeprowadzona. To właśnie od jakości preparatu, jego składu, konsystencji, a także innych istotnych właściwości, zależeć będzie skuteczność jego działania.

Najważniejsze kryteria w wyborze preparatów do dezynfekcji

Przeglądając dostępne preparaty do dezynfekcji, warto pamiętać o kilku najważniejszych cechach, które mają kluczowy wpływ na ich przydatność w trakcie użytkowania i skuteczność w walce z drobnoustrojami. Przede wszystkim – istotna jest konsystencja danego płynu. Jeśli będzie zbyt rzadka, płyn może zbyt łatwo się ulatniać, spływać z powierzchni dłoni oraz uniemożliwiać jego efektywne rozprowadzenie na powierzchni dłoni. Bardziej komfortowe są środki o konsystencji żelu bądź też w piance. Ten ostatni to środek dedykowany dla osób o delikatnej skórze.

Zapach danego preparatu to kwestia nie tylko praktyczna, ale również estetyczna. Wiele placówek wysokiej klasy – hoteli, restauracji, biur – korzysta z preparatów emitujących przyjemny dla nosa zapach. Chodzi przede wszystkim o obecność składników, które zneutralizują intensywną woń alkoholu, przykrywając ją przyjemnym zapachem perfumowym. Preparaty takie znajdziesz w ofercie sklepu Vaco, pod linkiem https://sklepvaco.pl/dezynfekcja.

Czas aktywności danego środka jest ważny w przypadku placówek medycznych. Warto wówczas wybierać środki o przedłużonej aktywności, które będą utrzymywać się na powierzchni skóry przez okres nawet 4 godzin. W miejscach odwiedzanych często przez dzieci warto wybrać środek odkażający o łagodnym działaniu, wzbogacony o dodatkowe składniki – na przykład alantoinę, łagodzącą stany zapalne i alergiczne na powierzchni skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here