Ułatwienia w biznesie wysyłkowym

0
273
Ułatwienia w biznesie wysyłkowym

Prowadząc biznes wysyłkowy dążymy do jego ciągłego rozwoju. Prowadzimy do zwiększenia sprzedaży. Powiększamy asortyment. Większa sprzedaż, to również więcej pracy przy wysyłkach zakupionych towarów. W pewnym momencie należy pomyśleć o usprawnieniu czynności wysyłkowych. Jest to konieczne, aby oszczędzać czas. Nie można przecież większej ilości czasu poświęcać na samą wysyłkę niż sprzedaż.

Przenośniki rolkowe

Dobrym i usprawniającym wysyłki towarów pomysłem jest przenośnik rolkowy. Kiedy zamawiamy kuriera i chcemy szybko zapakować towar do samochodu sprawdzi się idealnie. Zwłaszcza gdy nie możemy składować towarów na paletach i każdą paczkę trzeba wrzucać na samochód pojedynczo. Pracownik nie musi nosić paczek. Wystarczy, że położy i przesunie ją po takim przenośniku rolkowym. Osoba, która jest w samochodzie, taką paczkę odbiera po drugiej stronie przenośnika i gotowe. W zależności od odległości między miejscem składowania paczek, a miejscem załadunku takie przenośniki rolkowe możemy łączyć. Kładąc wtedy paczki jedna za drugą, są one popychane przez siebie. Oczywiście powinno zwrócić się uwagę na to jakich rozmiarów jest przesyłka. Jeżeli będzie wystawała poza przenośnik może zablokować transport reszty paczek. Paczki takie nie powinny wystawać poza przenośnik. Nie dość, że taka przesyłka może zablokować dalszy transport, to jeszcze może spaść i towar, który znajduje się w środku ulegnie zniszczeniu. Wtedy mamy stratę zamiast zarobku.

Dobrym rozwiązaniem mogą też okazać się przenośniki napędzane silnikiem. Wtedy można na nich układać przesyłki cięższe. Nie będzie wymagane używanie siły do pchnięcia paczek. Wystarczy taką paczkę położyć, a ona sama jedzie do samochodu gdzie będzie załadowana. Wybór odpowiedniego przenośnika może nie być łatwy. Istnieje wiele zależności między tym jakiego przenośnika potrzebujemy, a jaki tak naprawdę będzie wystarczający dla naszego biznesu. Przeglądając al-stal.com.pl możemy dowiedzieć się jaki przenośnik będzie najbardziej odpowiedni lub wystarczający aby można było szybko i bezpiecznie prowadzić załadunek towarów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here