Zabawki edukacyjne dla psa

0
547
Zabawki edukacyjne dla psa

Każdy właściciel psa, chce jak najlepiej wychować swojego pupila. Nasz pies oprócz zdrowej sierści, pazurów i zębów, powinien być dobrze ułożony, znać podstawowe komendy, a przede wszystkim musi być z nami szczęśliwy. Na połączenie wszystkich tych zalet pozwala nam mądra i kreatywna zabawa z naszym psem. Jest bardzo dużo kreatywnych i oryginalnych zabaw, dzięki którym nasz pies będzie uczył się przez zabawę. W sklepach dostępne są także różnego rodzaju zabawki edukacyjne dla psa. Dodatkowo wzmocnimy więź ze swoim pupilem. Jak powinniśmy bawić się ze swoim psem, aby przy okazji go edukować?

Zabawy z psem

Zabawy z psemKiedy na dworze jest ładna pogoda powinniśmy wyjść na dłuższy spacer. Bardzo przydają się również zabawki edukacyjne dla psa. Na dworze można bawić się w chowanego – chowamy przysmaki w rożnych miejscach, po czym każemy psu szukać. Dzięki tej zabawie pies wyczula swój węch i uczy się szybko szukać. Następną zabawą może być nauka komend. Trzeba pamiętać o cierpliwości podczas tego ćwiczenia. Wyobraźmy sobie naukę nowego języka, potrzebujemy czasu i powtórzeń do zapamiętania podstawowych słów. Do nauki komend wykorzystajmy smakołyki lub ulubioną zabawkę pieska, aby wykonywanie poleceń kojarzyło mu się z czymś przyjemnym. Wiele jest pomysłów na zabawę z pieskiem na świeżym powietrzu. Można wymyślić dla niego tor przeszkód i nauczyć go trasy do przejścia na pamięć, co również wpłynie pozytywnie na zapamiętywanie. Można ćwiczyć wydolność pieska lub jego kontakt z innymi psami. Bardzo łatwo jest wymyślać również swój własny sposób na zabawę.

Co jeśli na dworze jest brzydka pogoda na zabawę?

Jest również mnóstwo zabaw do zrobienia w domu, jak i dużo zabawek edukacyjnych pomagających pieskowi. Ja z moim psem najbardziej lubię bawić się w chowanego i w szukanie przysmaków. Są specjalne zabawki do tej zabawy lecz łatwo wykonać ją samemu. Zabawka jest plastikowa i ma cztery długie nogi. Do 1 z nóg wrzuca się przysmak, a pies ją znajduje. Samemu można wykonywać również szarpaki. Dzięki nim pies ćwiczy siłę. Można również w ten sposób zmęczyć psa jeśli spacer trwał krócej niż powinien.

Można skonstruować lub kupić zabawkę, która będzie uczyć psa określonego dźwięku, oraz danej godziny, w której pies dostaje jedzenie. Zabawa polega na tym, że przed psem stawiamy dzwoneczek i miskę. Pokazujemy psu jak dzwonić dzwoneczkiem, a za każdym razem gdy zabrzmi dźwięk dzwonka w miseczce kładziemy smakołyk. Tym sposobem pies powoli uczy się tej zabawy. Polecam również zabawę, która polega na tym, że pies musi przesuwać klocki po określonej linii ( wgłębieniu). Linia musi prowadzić do przysmaku, aby pies z chęcią wykonywał zadanie. Zabawa ta uczy psa cierpliwości oraz koncentracji na danym zadaniu. Zabawa z naszymi pupilami poprawia więź, oraz wzmacnia zaufanie. Serdecznie zachęcam do kreatywnej zabawy z psami, gdyż i człowiek i pies czerpią z niej korzyści i przyjemność.

Zabawki edukacyjne dla psa

Zabawki edukacyjne dla psaW sklepach zoologicznych możemy kupić mnóstwo różnego typu zabawek edukacyjnych dla psów, które zapewnią im masę znakomitej rozrywki oraz rozwiną ich cechy poznawcze. Są to chociażby różne obracające się lub nieruchome pojemniki podzielone an kilka komór, w których znajdują się ulubione smakołyki naszych czworonogów. Aby się do nich dostać psy będą musiały wykonać określoną czynność. Ciekawie prezentuje się także tak zwany automat na kawę dla psów. Rzecz jasna nie wydaje on kawy a suchą karmę. Sposób działania jak i wygląd przypomina jednak nasz tradycyjny automat do kawy. Cała zabawa naszego psa polega na tym, że może on samodzielnie za pomocą łapy dozować sobie ilość przysmaków. Podobna zasada działania dotyczy podobnej zabawki, która nazywana jest wieżą ze smakołykami. W tym przypadku jednak istnieje kilka poziomów trudności i kilka „pięter” na których znajdują się smakołyki.

Niezastąpioną zabawką od zawsze jest smakowa kość do żucia, wykonana ze sztucznego materiału. Kości takie dostępne są w różnych kolorach i smakach. Możemy także kupić specjalną zamykaną piłkę na przysmaki. Umieszczając w niej ulubione smakołyki naszego czworonoga sprawimy, że długimi godzinami bezie starał się je stamtąd wyciągnąć ćwicząc tym samym zgryz oraz czyszcząc zęby.

Ile kosztują zabawki dla psa?

Wszystkie tego typu zabawki kosztują około kilkudziesięciu złotych za sztukę. We wszystkich sklepach ceny są podobne i nie różnią się zbytnio od siebie. Kupując w klepie internetowym pamiętajmy o tym, aby do ceny doliczyć koszty przesyłki. Jako klientom opłaca się nam kupować więcej rzeczy na raz (na przykład karmę) i w ten sposób zaoszczędzić nieco pieniędzy na kosztach przesyłki. Można również dogadać się ze znajomymi, którzy również posiadają psy na wspólną wysyłkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here