Zbiorniki dwupłaszczowe

0
631
Zbiorniki dwupłaszczowe

Nowoczesne technologie, jakie spotkać można w różnych branżach przemysłu oraz rolnictwa sprawiają, że produkcja jest o wiele bardziej wydajna oraz bezpieczna. Jednym z takich produktów, które podnoszą bezpieczeństwo m.in. w rolnictwie oraz firmach transportowych są zbiorniki dwupłaszczowe.

Czy jest zbiornik dwupłaszczowy?

Zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe to specjalnie zaprojektowane pojemniki m.in. na paliwo lub inne substancje uznawane za niebezpieczne, które pozwalają w sposób kontrolowany i odpowiednio bezpieczny przechowywać je nawet w trudnych warunkach.

Od dłuższego czasu obowiązuje w naszym kraju rozporządzenie, które wymaga od przedsiębiorców m.in. rolników przechowujących znaczne ilości paliwa, aby ci zakupili zbiorniki dwupłaszczowe. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala w sposób bezpieczny przechowywać paliwo bez obaw o nagły zapłon lub wyciek. Tego typu rozwiązania wykorzystywane są także m.in. w firmach transportowych.

Gdzie można kupić zbiornik dwupłaszczowy na paliwo?

Tego typu produkty znajdziemy w specjalistycznych sklepach, które oferują także inne produkty do przechowywania niebezpiecznych substancji. Bardzo ciekawą ofertę obejmującą zbiorniki paliwowe dwupłaszczowe znajdziemy także w internecie. Wyspecjalizowane sklepy oferujące ten produkt proponują swoim klientom także montaż oraz dobranie rozmiarów zbiornika dwupłaszczowego do wielkości garażu, w jakim zostanie ustawiony.

Ustawa regulująca zastosowanie zbiorników dwupłaszczowych paliwowych obejmuje także wytyczne co do wielkości garażu, w jakim przechowujemy paliwo oraz minimalne odległości od budynków mieszkalnych, oraz użyteczności publicznej. Wszystko po to, aby w maksymalny możliwy sposób zapewnić bezpieczeństwo przedsiębiorcy oraz osobom postronnym, które mogą ulec wypadkowi wskutek nieprawidłowego przetrzymywania paliw lub innych substancji niebezpiecznych.

Decydując się na zbiornik dwupłaszczowy o dużej pojemności, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że wymagane jest jego zgłoszenie do Urzędu Dozoru Technicznego. Zgłoszenie należy złożyć jak najszybciej. W przeciwnym razie możemy narazić się na kary finansowe nakładane na przedsiębiorców z nielegalną wg. Urzędu Dozoru Technicznego instalacją do przechowywania paliw płynnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here