Która strona jest lepsza, tańsza  oraz bezpieczniejsza Aliexpress czy Wish?

0
1536
zakupy online

Wiele osób zastanawia się nad tym, która strona do zakupów internetowych jest bardziej bezpieczna oraz lepsza – Aliexpress czy Wish?  Obie stronki działają w bardzo podobny do siebie sposób, obie prowadzą wysyłki prosto z chin i na obydwu tych stronach ceny są bardzo niskie. Która zatem strona jest bardziej odpowiednia i z której stronki bardziej opłaca się kupować?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/aliexpress-vs-wish/

Aliexpress vs. Wish – jak wygląda to cenowo

Trzeba przyznać, że aliexpress to bardzo tania stronka z mnóstwem rzeczy, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Właśnie to sprawiam że jest ona tak bardzo popularna. Przedmioty, które kupimy w sklepach stacjonarnych kosztują na tych stronach zaledwie kilka groszy. Nie zawsze jednak są to produkty, na które warto wydać pieniądze. Czego unikać na aliexpress? Przede wszystkim kosmetyków, gadżetów erotycznych, elektroniki, a także ubrań.

Na stronie Wish panuje identyczna zasada. Pomimo tego, że ceny na stronce Wish są bardzo zbliżone do tych z aliexpress. Bardzo często jest też tak, że możemy znaleźć nawet identyczne produkty. W cenach bardzo zbliżonych do siebie. Nie jest tak jednak, ze wszystkimi przedmiotami, czami znajdą się przedmioty, które będą droższe na Aliexpress, a czasami na Wish. Tak samo jak w przypadku Aliexpress, na stronce Wish lepiej nie kupować kosmetyków (zarówno tych kolorowych jak i pielęgnacyjnych), gadżetów erotycznych, elektroniki, oraz ubrań.

Która strona jest bezpieczniejsza?

Aliexpress oraz Wish poza ogromną rzeszą klientów, posiadają także funkcję, która ułatwia zakupy. Są to „Feedbacki” czyli na polskie – „Opinie„. Kupujący wrzucają tam swoje opinie i dzielą się nimi z całym światem, są to nie tylko klienci z Polski, ale również z całego świata. Dzięki temu w łatwy sposób możemy uniknąć oszustwa, które bardzo często zdarza się na tego typu stronkach. Niestety na aukcjach często zdjęcia są przerobione, a później w foliowej torebce znajdujemy coś zupełnie innego lub coś o wiele gorszej jakości.

Zobacz też: http://www.zyrardowianka.pl/stronki-z-tanimi-ubraniami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here