Balustrada szklana – nowoczesna forma obramowań

0
317
Balustrada szklana

Przechodzisz przez miasto, widzisz wiele nowo wybudowanych osiedli. Podziwiasz w jaki praktyczny sposób zostały wybudowane. Jednym z elementów, który przyciąga twoją uwagę są szklane rozwiązania na balkonie. To nic innego jak balustrady szklane. Czym tak naprawdę są balustrady szklane?

Najprościej mówiąc balustrada szklana to forma zabezpieczenia, to obramowanie, które najczęściej połączone jest ze sobą poręczą. Takie szklane obramowanie spotykamy między innymi na balkonach, tarasach, schodach.

Co dają balustrady szklane na balkonie?

W blokach balkony są nie za duże, a dzięki szklanym obramowaniom zyskujemy poczucie większej przestrzeni, która wszystkim jest bardzo potrzebna. Szczególnie daje się odczuć tę potrzebę, gdy jesteśmy zamknięci w domach z powodu choroby, kwarantanny lub po prostu zdalnej pracy. Balustrady szklane Binglass wpływają na to, że na balkonie lub tarasie mamy większą ilość dochodzących promieni słonecznych, a co za tym idzie chętniej decydujemy się na założenie ogródka. Balkonowy ogród wygląda ślicznie podczas przebywania na balkonie, ale równie ładnie prezentuje się od zewnętrznej strony. Szklane obramowanie sprawia również, że nasze dzieci mają wyśmienity plac zabaw na balkonie. Jako rodzice mamy na oku swoje pociechy podczas zabawy, a one mogą zaspokajać swoje potrzeby związane z ciekawością co dzieje się na dole budynku. Sprawia to, że nie odczuwają potrzeby wspinania się na balustradę, ponieważ szkło zapewnia im 100 procentową widoczność. Dodatkowo, dzięki temu, że szklana balustrada często montowana jest w formie jednej tafli, to maluch nie ma możliwości wyrzucania zabawek przez balkon. A sami zapewne pamiętamy czasy swojego dzieciństwa, ile radości dawało nam wyrzucanie różnych rzeczy z balkonu.

Z czego są zrobione szklane balustrady?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że balustrada szklana jest mniej bezpieczna od metalowych konstrukcji. Nic jednak bardziej mylnego. Do produkcji balustrad używane jest bezpieczne laminowane szkło hartowane. Powstaje ono przez laminowanie dwóch tafli szkła hartowanego. Do mocowania tafli szkła, której grubość uzależniona jest od jej wielkości, używa się mocowań, które wykonane są ze stali nierdzewnej. Wszystkie elementy szklanej balustrady sprawiają, że jest to bardzo bezpieczna, solidna, ale także elegancka konstrukcja. Bez obaw można opierać się o tylko wyglądającą na delikatną część balkonu lub tarasu.

Szklane wewnętrzne balustrady

Balustrada szklana często kojarzy nam się ze schodami. Bez względu na styl schodów, które mamy zamontowane w domku lub piętrowym mieszkaniu w bloku, szklane zabezpieczenie świetnie sprawdzi się w każdym z wnętrz. Ze względu na cechy jakie posiada szkło, montując je jako balustradę sprawiamy, że wnętrze zachowuje optyczną wielkość i przestrzeń. Inne rozwiązania często stwarzają klaustrofobiczne klatki schodowe, a szkło daje wrażenie przestronności. Nie trzeba obawiać się, że taką balustradę trudno utrzymać w czystości. Wręcz przeciwnie, wystarczy zwykły środek do czyszczenia szyb, szmatka nie zostawiająca smug i plamy znikną w moment. Sprawia to, że balustrady mogą być zawsze lśniąco czyste. Jeśli poręcz również będzie szklana, to dzięki prostemu czyszczeniu, można ją utrzymać w higienicznych warunkach.

Balustrady szklane to świetne, nowoczesne rozwiązanie. Szkło ma tę zaletę, że bez względu na upływ czasu zawsze jest w modzie. Po paru latach, nawet jeśli zdecydujemy się na remont pomieszczeń, to bez względu na to, na jaki styl się zdecydujemy, szklana balustrada wewnętrzna lub zewnętrzna zawsze wpasuje się w aranżację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here