Jak poprawnie prać ręcznie?

0
1219
pranie ręczne

Pranie ręczne w XI wieku?  Przecież od tego są pralki! Niestety istnieją takie materiały, które są bardziej wymagające i lepiej zadbać o w bardziej wysublimowany  sposób. Pranie w pralce może niestety zniszczyć daną rzecz.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/pranie-reczne/

Czego nie prać w pralce?

Swetry to jedna z najbardziej problematycznych rzeczy do prania, w szczególności te, które zawierają wełnę lub kaszmir. Sfilcowanie i skurczenie odzieży – takie ryzyko czeka na ciebie jeżeli wypierzesz je w pralce. Aby uniknąć takiej straty najlepiej „wziąć sprawy w swoje ręce” i wyprać takie ubrania ręcznie

W jaki sposób prać ręcznie?

Pranie ręczne nie jest takie trudne, jak na początku mogło by to się wydawać. Jednym ze znaczących problemów jakie napotkasz decydując się na ten sposób czyszczenia ubrań pojawia się w momencie gdy na odzieży znajdzie się coś, czego nie da się usunąć w konwencjonalny sposób.

Jak usunąć  taką plamę z ubrania?

Istnieją pewne magiczne sztuczki, dzięki którym brud znika niemal natychmiastowo. Powracając jednak do tematu najważniejsze jest to, aby przygotować sobie wszystko wcześniej.

Posegreguj kolorami. to bardzo ważna sprawa, jeżeli nie chcesz osiągnąć różowej koszulki, która przed praniem była śnieżno biała.

Przygotowania.  Najlepiej do wanny włożyć miskę uprzednio napełniając ją letnią wodą, następnie włóż do niej kilka ubrań rak, aby całość zakrywała woda. Nie zapominaj również o płynie do płukania, dzięki któremu materiał nie będzie się aż tak niszczyć.

Delikatnie pocieraj. Nie chcemy przecież zrobić dziury w naszych ubraniach dlatego nie trzyj mocno ciuchów. Po systematycznym delikatnym pocieraniu dokładnie opłucz tkaninę.

Wysuszanie. Również i w tym przypadku siła nie jest wskazana dlatego nie wykręcaj mocno ubrań. Zrób to z wyczuciem ale bez przesady. Odzież powieś i czekaj aż wyschnie i Gotowe!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here