Jak uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej? 

0
763
dofinansowanie

Każdy rozpoczynający biznes przedsiębiorca zastanawia się nad tym, w jaki sposób zdobyć dofinansowanie na rozpoczęcie swojej działalności. Spośród najpopularniejszych źródeł finansowania możemy wymienić takie jak kredyty bankowe czy dotacje z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności. Jednak nie są to wszystkie możliwe opcje do wyboru. Jak uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/dofinansowanie-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej/ 

Najbezpieczniejsza forma finansowania 

Najbezpieczniejsza forma finansowania działalności jest kapitał własny. Najlepszym sposobem są oszczędności. Warto przez pewien czas oszczędzę daną sumę pieniędzy, odkładając fundusze na rozpoczęcie biznesu. Musimy jednak pamiętać o tym, że odrębne oszczędności powinniśmy przeznaczać na domowy budżet. W taki sposób oszczędzimy sobie stresu oraz presji, że zabraknie nam na rachunki czy to padniemy w długi. Warto też nie rezygnować od razu z pracy, a na przykład pozostać w niej na część etatu. W taki sposób zdobędziemy poduszkę finansowo w przypadku pierwszych strat w biznesie. Jeżeli mamy możliwości oszczędzania kapitału początkowego, a koniecznie chcemy rozpocząć własny biznes z własnym kapitałem, możemy sprzedać część majątku np. samochód. 

Dofinansowanie z Urzędu Pracy 

Obecnie istnieje możliwość dofinansowania na rozpoczęcie jednoosobowej działalności gospodarczej z Urzędu Pracy. Posiadają one programy wsparcia dla osób bezrobotnych. Gwarantując między innymi bezzwrotne dofinansowania, dla osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Kwota, którą może otrzymać przedsiębiorca, zmienia się z każdego roku. Obecnie jest to sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. W warunkach otrzymania dofinansowania zazwyczaj zawiera się to, że o pomoc może ubiegać osoba bezrobotna zarejestrowana w Urzędzie Pracy co najmniej 30 dni, która w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie prowadziła działalności gospodarczej. 

Jakie są jeszcze inne opcje? 

Inną opcją, a zarazem ciekawym pomysłem na finansowanie biznesu jest znalezienie inwestora. W takim przypadku mamy do rozważenia kilka opcji. Możemy znaleźć kilka osób, które mają podobny pomysł na biznes, lub którym podoba się nasz pomysł oraz założyć z nimi spółkę. Każda osoba wniesie wkład własny do udziału spółki i w ten sposób utworzy się kapitał początkowy. Drugą opcją jest znalezienie tak zwanego anioła biznesu. Będą to inwestorzy, który w swoim życiu osiągnęli już sukces i obecnie wspierają początkujących przedsiębiorców. 

Zobacz też: http://www.zyrardowianka.pl/wsparcie-dla-firm-z-funduszy-europejskich/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here