Masz dosyć pracy w domu? – Oto recepta 

0
813
praca zdalna

Dla wielu osób praca zdalna jest całkowitą nowością. Istnieją jednak tacy, dla których praca zdalna była chlebem powszednim jeszcze przed epidemią koronawirusa. Obecna sytuacja wygląd tak, że pracujemy w domu czy chcemy czy nie. Niektórzy dobrze sobie z nią radzą, a dla innych taki rodzaj pracy jest prawdziwą męczarnią.  Wraz ze zdalnymi obowiązkami pojawia się szereg problemów. Najpowszechniejszy z nich to praca w domu z dziećmi. Jakie są rady na pracę zdalną? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/praca-zdalna-w-domu/ 

4 rady jak uniknąć wypalenia w pracy zdalnej

Psycholog David Burkus ma cztery rady. Oto one.

1. Ustaw godziny pracy

W świecie, który bez internetu nikt nie mógłby obecnie istnieć, praca nigdy się nie kończy. Zawsze jest możliwość zrobienia czegoś więcej i lepie.

Burks radzi: 

,,JEŚLI WIĘC NIE CHCESZ PRACOWAĆ ZBYT DUŻO, MUSISZ OPRACOWAĆ KONKRETNY HARMONOGRAM, KIEDY PRACUJESZ, A KIEDY NIE’’.

Harmonogram dnia jest idealnym rozwiązaniem, które pomoże nam utrzymać w ryzach „pracoholizm”. Dzięki niemu będziemy wiedzieć kiedy ponczu się praca, a kiedy zaczyna się czas dla nas samych, rodziny czy znajomych. 

2. Opracuj rytuał po pracy

Oprócz wyznaczenia godzin pracy musimy stworzyć sobie też rytuał sygnalizujący, że przyszedł czas na zakończenie obowiązków pracowniczych.

Psycholog podpowiada: 

,,MOŻE TO BYĆ WYCZYSZCZENIE SKRZYNKI ODBIORCZEJ POCZTY E-MAIL (POWODZENIA!) LUB ZAPLANOWANIE W KALENDARZU, KIEDY ZAJMIESZ SIĘ ZALEGŁYMI ZADANIAMI’’.

3. Zmień urządzenia po zmianie trybu „praca” na tryb „dom”

Psycholog David Burkus również praktykuje takie rozwiązanie podczas swojego czasu pracy.

,,MAM SMARTFON Z ZAINSTALOWANYMI E-MAILAMI I APLIKACJAMI ZWIĄZANYMI Z PRACĄ ORAZ TABLET, NA KTÓRYM ZAŁADOWANE SĄ TYLKO OSOBISTE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE I ROZRYWKA’’

Kiedy nie chcesz kupować drugiego urządzenia, to możesz rozważyć ustawienie np. innego użytkownika w systemie.

4. Wyjdź na zewnątrz

W momencie kiedy robisz sobie przerwy w ciągu dnia pracy, czy poza godzinami pracy, powinieneś upewnić się, że masz czas, żeby wyjść na zewnątrz, żeby obcować z przyrodą.

Zobacz też: http://www.zyrardowianka.pl/podstawy-skutecznego-pozycjonowania-stron-internetowych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here