Wybieramy depilator

0
1132
jaki depilator
fot. pixabay.com

Wśród produktów zdrowotnych dynamicznie rośnie kategoria środków depilujących. Stosując coraz nowocześniejsze technologie i innowacyjne rozwiązania, producenci wyróżniają się ceną. Jak wybrać odpowiedni depilator? Na jakie funkcje należy zwrócić szczególną uwagę?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaki-depilator-wybrac/

Rodzaje depilatorów

Istnieją klasyczne depilatory, depilatory IPL oraz takie, które do usuwania włosów używają lasera.

Klasyczne depilatory – Klasyczne depilatory mogą być wyposażone w pęsetę lub mechanizm krążkowy. W obu przypadkach elementy te mocowane są na głowie. Gdy głowa się obraca, pęseta i krążki otwierają się i zamykają, chwytając włosy. Skuteczność tych dwóch rozwiązań jest porównywalna, ale przeznaczone są do nieco innych rodzajów włosów.

Depilator laserowy – depilator laserowy emituje pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Energia ta jest absorbowana przez sutek, czyli H. Pierwiastek włosa odpowiedzialny za jego wzrost. T.

Depilator IPL – Depilator IPL posiada lampkę, która oświetla niewielki obszar naszej skóry. Emitowane światło to widmo o różnych długościach fal. Fale te są absorbowane przez mieszki włosowe, uszkadzając je i hamując wzrost włosów.

Depilacja na sucho i mokro – czy warto?

Czy warto kupić depilator ogolony na mokro? Dla większości kobiet ten proces jest mniej bolesny. Odbywa się to zwykle poprzez schłodzenie nóg zimną wodą, co może wyeliminować nieprzyjemne odczucia. Inną metodą jest użycie żelu czyszczącego podczas depilacji, aby poprawić poślizg głowicy urządzenia.

Z praktycznego punktu widzenia ważne jest również usuwanie włosów na mokro. Ponieważ nasz depilator jest wodoodporny, po użyciu nie trzeba go czyścić szczoteczką, jak depilator ogolony na sucho. Wystarczy tylko zanurzyć nasz wodoodporny sprzęt pod bieżącą wodą i dokładnie wypłukać.

Przeczytaj też: http://www.zyrardowianka.pl/kup-swoja-szczoteczke-soniczna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here