Ukraina – dlaczego warto się do niej wybrać?

0
18740
Ukraina

Podróże mają wiele plusów. Przede wszystkim – dzięki nim, poznajemy świat oraz inne kultury, jesteśmy w stanie zaakceptować inność oraz wypowiedzieć się na temat wielu spraw, o których wcześniej nawet nie mieliśmy pojęcia. Żeby podróżować, nie potrzeba tak naprawdę wiele czasu ani pieniędzy. Jedynym i koniecznym warunkiem jest chęć i odwaga. Istnieją różne formy podróżowania; niektórzy decydują się na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży, inni wybierają nieco trudniejsze rozwiązanie i samodzielnie planują wyjazd. Obydwie formy mają swoje plusy i minusy, a wszystko zależy przede wszystkim od prywatnych upodobań.

Jak podróżować? Czy istnieje jeden sprawdzony sposób?

Wycieczki organizowane przez biuro podróży mają ten plus, że nie trzeba spędzić wielu godzin na planowaniu swojego wyjazdu. Zazwyczaj wystarczy zarezerwować jedną z wycieczek oferowanych przez biuro podróży. W ten sposób unikamy niepewności. Nie są to jednak wyjazdy dla każdego. Są osoby, które bardzo nie lubią, kiedy ktoś inny narzuca im formę spędzania wolnego czasu. Podczas zorganizowanych wycieczek, wszystko jest zaplanowane i zazwyczaj trzeba się do tego dostosować. Oczywiście z drugiej strony ma to też swoje korzyści – zyskujemy pewność, że nie będziemy musieli spędzić wielu godzin w oczekiwaniu na autobus oraz że się nie zgubimy. Wszystko zależy więc od danej osoby – niektórzy wolą planować sami, inni po prostu dostosować się do sprawdzonych już planów podróży. Zobacz szczegóły: https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-lwowa-z-przemysla,22

W jakie miejsce się wybrać?

Niektórzy, myśląc o podróżach, mają przed oczami odległe zakątki świata. Czasami zapomina się, że Polska oraz graniczące z nią kraje są równie piękne i bogate w różnorodne zabytki i krajobrazy. Dobrym pomysłem są na przykład wycieczki do Lwowa z Przemyśla; z tego miasta do sąsiadującej z nami Ukrainy można dojechać pociągiem albo samochodem, nie marnując przy tym za dużej ilości czasu. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak pięknym krajem jest Ukraina. Jej historię, związaną z naszym krajem, powinien znać praktycznie każdy Polak. Jadąc do tego państwa, można wybrać w jaki sposób chce się spędzać czas – do wyboru jest Odessa z dostępem do Morza Czarnego, piękne ukraińskie góry albo miasta, które skrywają w sobie wiele tajemnic i cudownych zabytków.

Warto pamiętać, że życie ma się tylko jedno a marzenia są po to, aby je spełniać. Najlepiej nie odwlekać w czasie swoich planów. Wycieczki do sąsiadujących państw mają też taki plus, że nie musimy posiadać dużej ilości pieniędzy ani czasu. Nie ma więc już żadnej wymówki!

Odkryj piękno Ukrainy!

Ukraina, to rozległy kraj, o różnorodnych krajobrazach i wielu historycznych miejscach. Niekończące się stepy, zachwycające pasma górskie Karpat i Gór Krymskich, a także wybrzeża Morza Azowskiego i Morza Czarnego, to nie wszystko! Tutaj właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Nadmorskie kurorty, ciepłe morze i piękne plaże zapewniają wypoczynek na najwyższym poziomie. Natomiast miasta są pełne zabytków, miejsc różnych kultur, świątyń i atrakcji turystycznych. Nic zatem dziwnego, że wycieczki na Ukrainę zdobywają coraz większą popularność. Co właściwie warto zwiedzić na Ukrainie?

Jednym z najchętniej odwiedzanych ukraińskich miast jest Lwów. Położony jest na zachodniej części kraju, a jego główną atrakcja jest starówka ze wzgórzem zamkowym, z którego można podziwiać panoramę miasta. Niewątpliwym jego symbolem jest Opera lwowska. Z pewnością jest to miasto wielokulturowe, co potwierdzają znajdujące się w nim liczne Kościoły, Katedry i Świątynie różnych wyznań. Nie sposób się tu nudzić, ponieważ Lwów, żyje w pełni przez całą dobę, posiada bogatą ofertę gastronomiczną, stanowi centrum kulturowe, jak i przemysłowe kraju.

Jeśli mowa o atrakcyjnych miejscach Ukrainy, należy wspomnieć o Podolu, czyli krainie wielkich twierdz! W tym regionie napotkamy liczne pamiątki burzliwej historii dawnych Kresów, czyli ruiny zamków, potężne twierdze, fortece oraz innego rodzaju zabytki. Do najbardziej znanych należy potężna warownia w Kamieńcu Podolskim oraz budowla obronna w Chocimiu. Wspaniałe historyczne pozostałości to główna atrakcja regionu, ale nie umykają uwadze, również otaczające je malownicze, podolskie krajobrazy.

Wśród popularnych kierunków na Ukrainie jest Odessa. To miasto położone nad ciepłym Morzem Czarnym, którego symbolem są monumentalne Schody Potiomkinowskie, znajdujące się w centrum bulwarów nadmorskich. To kolejne ukraińskie miasto bogate w atrakcje kulturowe. Charakteryzuje się licznymi secesyjnymi zabudowaniami i pięknymi plażami. Jest tu wiele zabytków do zwiedzenia, a dodatkowo zmęczeni miejskimi atrakcjami, turyści mogą wypocząć nad brzegiem morza.

Co, ważne Ukraina to kraj na każdą kieszeń! Podróżowanie po Ukrainie, jak i korzystanie z oferty gastronomicznej i noclegowej jest stosunkowo nie drogie. To też kraj na każdy gust, dzięki różnorodności, jaką nam oferuje. Wycieczki na Ukrainę, obejmują zarówno eleganckie, nadmorskie kurorty, najbardziej atrakcyjne i bogate w kulturę miasta, jak i regiony charakteryzujące się przede wszystkim walorami naturalnymi, jak chociażby dzikie Karpaty.

Więcej na temat wycieczek zobaczą Państwo na: http://www.weuropie.pl/wycieczki-na-ukraine-zamek-w-olesku/ – portalu biura podróży kresy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here