A może tak roleta?

0
283
rolety sypialnia

Zastanawiasz się nad rodzajem osłon okiennych, na jakie warto się zdecydować? W tym artykule omawiamy rodzaje i zalety rolet.

Osłony okienne stanowią niezwykle istotny element wystroju wnętrza. Nic zatem dziwnego, że w całym procesie urządzania mieszkania decyzja o ich wyborze należy do jednych z tych najbardziej istotnych. Dotyczy to na ogół wyboru pomiędzy dwoma najpopularniejszymi rozwiązaniami – do dyspozycji są różnego typu rolety okienne oraz bardziej tradycyjne zasłony oraz firany. Dla współczesnych właścicieli mieszkań istotna jest prywatność oraz wpływ jaki na całą aranżację mają tego typu dodatki.

Dlaczego tak często wybieramy rolety?

Rolety stanowią stylowy, gustowny i schludny dodatek do wnętrza. Charakteryzują się ogromną różnorodnością. Są jednocześnie zazwyczaj dość łatwe w montażu, dzięki czemu wielu inwestorów jest w stanie samodzielnie dokonać ich montażu. Dla wielu osób istotną zaletą rolet okiennych jest również szeroka dostępność stosunkowo niedrogich modeli znakomicie sprawdzających się w swojej roli. Rolety Kraków stanowią znakomitą i praktyczną osłonę przed intensywnym nasłonecznieniem. Skutecznie pozwalają zadbać o prywatność domowników. Jednocześnie rolety doskonale komponują się praktycznie ze wszystkimi elementami wystroju wnętrz. Z ich udziałem z powodzeniem można stworzyć dowolną aranżację. Co ciekawe zastosowanie rolet wewnętrznych niekoniecznie musi wykluczać zastosowania tradycyjnych firan oraz zasłon.

Rodzaje rolet wewnętrznych

Na rynku wnętrzarskim mamy do dyspozycji ogromną różnorodność okiennych osłon – należą do nich między innymi rozmaite rolety. Zazwyczaj, gdy myślimy o roletach w pierwszej kolejności przychodzą nam pionowe rolety zamontowane na suficie nad oknem. Okazuje się jednak, że rolety stwarzają dużo większe możliwości. Jednym z popularniejszych rolet są te montowane bezpośrednio na ramie okna. Rolety tego typu są zwijane w kasetę zamontowaną w górnej części okna. Wśród rolety montowanych na oknie mamy do dyspozycji między innymi również rolety zaciemniające (wykonane z grubego, nieprzepuszczającego promieni materiału), rolety typu dzień – noc oraz rolety rzymskie. Tak duża różnorodność typów rolet sprawia, że swobodnie można je uwzględniać niemal w każdej aranżacji wnętrza.

Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to bardzo popularne w budownictwie jednorodzinnym rozwiązanie. W jakim celu się je stosuje? Chociaż zasadniczo pełnią one funkcję zabezpieczenia przed potencjalnymi złodziejami, to mają również inne zastosowania. Wielu właścicieli rolet zewnętrznych chętnie korzysta z nich latem, aby uniknąć zbytniego nasłonecznienia w mieszkaniu – doskonale w tej roli spisują się przede wszystkim rolety białe, ponieważ odbijają promienie słoneczne i nie nagrzewają się (w przeciwieństwie do rolet w kolorze czarnym). Rolety zewnętrzne mogą być również przydatne podczas siarczystych mrozów. Zasłonięta roleta stanowi dodatkową solidną barierę przed wpływem mrozu oraz wiatrem – dzięki temu temperatura w mieszkaniu może być stabilniejsza. Niektórzy właściciele zaciągają rolety zewnętrzne zimą, gdy wiedzą, że cały dzień nie będzie nikogo w domu.

Według specjalistów z firmy najtanszewewszechswiecie w domach jednorodzinnych rolety zewnętrzne to standard, a jak sprawa ma się w przypadku mieszkań w bloku? Wielu deweloperów uwzględnia rolety zewnętrzne w mieszkaniach zlokalizowanych na parterze, ponieważ są one bardziej narażone na włamania. Roleta zewnętrzna w mieszkaniu na parterze sprzyja również zachowaniu prywatności. Warto wiedzieć, że całkowicie zaciągnięta roleta tego typu doskonale zaciemnia wnętrze. Po całkowitym rozsunięciu w wysokiej jakości roletach nie pojawia się żadna, nawet najmniejsza szczelina. Dzięki temu w całym mieszkaniu nawet w trakcie słonecznego dnia może panować egipska ciemność.


Kaseta rolety zewnętrznej.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w rolety okienne warto zajrzeć na stronę internetową RoletyPolska.pl, na której nie tylko znajdziesz atrakcyjne oferty sprzedaży oraz montażu rolet, ale również wiele praktycznych i przydatnych informacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here