Badanie USG połówkowe w ciąży

0
1657
Badanie USG połówkowe w ciąży

Jednym z ważniejszych badań w trakcie ciąży będzie z pewnością USG. Jest to badanie, dzięki któremu specjalista może określić wiek dziecka, jego prawidłowy rozwój, czy widoczne wady. Szczególnie ważne jest tzw. USG połówkowe, które jest w stanie wykazać, czy dziecko jest zdrowe i czy rozwija się prawidłowo.

Tego rodzaju badanie, jak usg połówkowe może być wykonane w 3D lub nawet 4D. Ze względu na rozwój technologiczny bez problemu specjalista za pomocą innowacyjnego sprzętu może otrzymać obraz w najlepszej jakości. Oczywiście forma badania usg 4d, będzie znacznie lepsza, ze względu na możliwość wykonania jego w lepszej jakości, gdzie rodzice nie widzą jedynie czarnych i jasnych plam trudnych do odczytania, a konkretny zarys swojego dziecka.

Czy warto robić USG 3d i 4 d?

Wspomniane usg 3d jest badaniem zaliczanym do bardziej nowoczesnych badań dziecka znajdującego się w brzuchu rodzicielki. Jest bardziej dokładne niż standardowe badanie w wersji 2D, gdyż umożliwia zobaczenie przez lekarza trójwymiarowej rekonstrukcji płodu oraz wnętrza macicy matki. Dzięki usg połówkowemu można obejrzeć powierzchnię zewnętrzną maleństwa. Jeszcze nie tak dawno ten typ badania był hitem i korzystało z nich niewiele kobiet. Dzisiaj wraz z pojawieniem się również opcji wykonania usg 4d coraz więcej przyszłych matek wybiera je jako standardowe badania w połowie trwania swojej ciąży.

USG połówkowe jednym z ważniejszych badań w ciąży

Jednym z najważniejszych badań, oprócz morfologii jest badanie ultrasonograficzne, w tym usg połówkowe, które tak naprawdę towarzyszy kobiecie brzemiennej od samego początku. Od pierwszych tygodni życia zarodka, kiedy kobieta ma możliwość potwierdzenia przepuszczeń o domniemanej ciąży. Jednak w połowie trwania ciąży badanie jest znacznie ważniejsze. Ponieważ specjalista może już określić wszelkie wady, jak również potwierdzić prawidłowy rozwój płodu. Usg 3d i 4d umożliwia ujrzenie tego, czy dziecko noszone pod sercem pacjentki rozwija się w sposób słuszny, czy jego serce jest silne, czy dobrze rozwija się układ kostny, czy nie cierpi na jedną z dolegliwości, na które warto przygotować rodziców.

USG w ciąży w 4D

USG robione przez ginekologa w formie badania usg 4d umożliwia wykonanie badania, gdzie jest widoczne dokładnie wnętrze dziecka. Jest to badanie, jakie wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Dzięki nim lekarz może dotrzeć do najbardziej ukrytych rejonów ciała nienarodzonego dziecka. Na podstawie badania połówkowego usg w tej formie specjalista może również ustalić:

• wiek płodu,
• płeć płodu,
• ocenić przepływ krwi w ciele maleństwa,
• umiejscowienie łożyska,
• ilość wód płodowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here