Bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką

0
1624
Bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką

W życiu prawie każdej kobiety nadchodzi taki moment, że zaczyna myśleć o dziecku. Chęć posiadania potomstwa jest uwarunkowana genetycznie i wcześniej czy później pojawia się u każdego. Warto więc dowiedzieć się jak wyglądają bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką. Co więcej, nawet jeżeli nie planujesz ciąży, to warto wiedzieć jakie są wczesne objawy ciąży. Wówczas będziesz mogła sama sprawdzić czy nie jesteś w ciąży. Ale skupmy się nad wykrywaniem symptomów ciąży u kobiet, które wyczekują upragnionego dziecka.

Jak więc rozpoznać bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką?

Bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączkąPrzede wszystkim naucz się rozpoznawać, co mówi do ciebie twój własny organizm. Organizm przez cały cykl do nas mówi, sygnalizuje co dzieje się w naszych narządach. Po wystąpieniu miesiączki temperatura naszego ciała obniża się i organizm przygotowuje się na owulację. Kobieta znająca swoje ciało, jest wstanie na podstawie symptomów rozpoznać, kiedy doszło do owulacji. Kłucie w jajnikach w połowie cyklu jest sygnałem zbliżającej się owulacji. Zatrzymanie wody w organizmie, nabrzmiałe piersi, zmęczenie. Następnie występuje owulacja. Odbywa się ona przeważnie na 14 dni przed zakończeniem cyklu. W tym momencie temperatura naszego ciała powinna powoli wzrastać i powinnyśmy próbować doszukiwać się czy mamy bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką. Jeżeli temperatura ciała nie spadnie w dni spodziewanej się miesiączki, możemy podejrzewać ciążę. Temperaturę należy mierzyć codziennie. O tej samej porze. Najlepiej rano po spoczynku trwającym co najmniej 5 godzi. Warto obserwować śluz i nauczyć się rozpoznawać ten płodny. Temperaturę można mierzyć w różnych miejscach. Ważne aby wybrać jedno i go nie zmieniać.

Jeżeli jesteś w ciąży to może pojawić się ból brzucha

Ogólne samopoczucie w przypadku ciąży również powinno się zmienić. Dlatego wiele kobiet wie, że jest w ciąży zanim przyjdzie dzień spodziewanej miesiączki. Jeżeli planujesz dziecko, pamiętaj żeby dobrze przygotować się do ciąży. Zacznij w odpowiednim momencie przyjmować kwas foliowy i brać witaminy. Również twój partner powinien zadbać o zdrową dietę. Niemniej jednak bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką, są trudne do wykrycia. Najlepsza metodą wykrywania ciąży, jest cierpliwe czekanie do dnia spodziewanej miesiączki i wykonanie testu ciążowego (strumieniowego, płytkowego lub paskowego), albo wykonanie badania krwi. Pamiętaj, że bardzo wczesne objawy ciąży przed miesiączką nie zawsze też występują.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here