Czarter jachtów w Chorwacji – najważniejsze pytania i odpowiedzi

0
1528
Czarter jachtów w Chorwacji - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czarter jachtów w Chorwacji to obecnie coraz bardziej popularny sposób spędzania urlopu. Co o nim warto wiedzieć? Poniżej przedstawione zostaną najważniejsze pytania i odpowiedzi.

Czy do wypożyczenia jachtu potrzebuję specjalnych dokumentów albo znajomości języka angielskiego?

Czarter jachtów w Chorwacji naprawdę jest bardzo prostą sprawą i nie wymaga wiele zachodu. Przede wszystkim jedynie skipper łodzi potrzebuje pewnych zaświadczeń i będzie to świadectwo radiooperatora oraz patent sternika jachtowego. Oczywiście dobrze by było, aby ktoś z załogi też znał się na żeglarstwie. Doświadczenie nie jest wymagane i nawet mówi się, że Chorwacja idealna jest dla początkujących sterników.

Jak zaś sprawa wygląda z językiem angielskim? Oczywiście dzisiaj mamy wiele firm, które załatwią za nas wszelkie formalności w języku polskim. Zatem żadnych dokumentów i podobnych spraw niw będziemy musieli organizować po angielsku. Niemniej jednak warto znać podstawowy tego języka, aby dogadać się w portach czy wezwać pomoc.

Czy Chorwacja ma dobre warunki do żeglugi?

Zdecydowanie tak. Przede wszystkim warto podkreślić jeszcze raz, że czarter jachtów w Chorwacji jest naprawdę banalną sprawą. Ponadto żegluga po tych wodach jest łatwa i przyjemna, pogoda dość przewidywalna i w większości naprawdę ładna.

Ważne jest także to, że Chorwacja jako kraj jest doskonale przystosowana do przyjmowania turystów i żeglarzy. W nawet najmniejszym miasteczku czy wsi nad wodą nie powinno być żadnego problemu z zacumowaniem łodzi czy ze znalezieniem noclegu. Dodatkowo Chorwaci to bardzo przyjemni i życzliwi ludzie, którzy zawsze nam pomogą.

Jak się przygotować do czarteru jachtów w Chorwacji?

Będąc skipperem czy załogantem warto poczytać co nieco o wiatrach, które możemy spotkać na wodach Adriatyku. Warto bowiem zaznaczyć, że są to zupełnie inne wiatry niż w Polsce i warto umieć nie rozpoznawać. Oczywiście większość jest bezpieczna. Wśród nich wymienić można chociażby sirocco czy lewanata.

Następnie warto zabrać ze sobą odpowiedni ekwipunek w postaci chociażby dobrego kremu z filtrem. Połączenie wody, słońca i lekkiego wiatru znad morza bywa bowiem bardzo zdradliwe i nieraz kończy się oparzeniem słonecznym czy udarem.

Czarter jachtów w Chorwacji organizuje Agencja żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here