Drewno we wnętrzach – dlaczego tak pożądane?

0
402
Drewno we wnętrzach

Drewno jest materiałem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie mieszkaniowym. Dlaczego jest ono tak popularne? Jakie elementy wystroju wnętrza warto wykonać z drewna?

Drewno jako materiał budowlany towarzyszy ludzkości już od tysiącleci. Różnego typu drzewa nieustannie dostarczają znakomitego budulca charakteryzującego się rozmaitymi właściwościami mechanicznymi oraz wizualnymi. W naszych czasach niestety ceny tego surowca nieustannie rosną, niemniej nadal jest on bardzo cenionym i chętnie kupowanym budulcem. Jeśli jesteś właśnie na etapie wykańczania swojego mieszkania i zastanawiasz się nad zastosowaniem drewna, to warto na pewno uwzględnić go jako materiał na podłogę. W domach jednorodzinnych piętrowych bądź z poddaszem użytkowym bardzo popularne są także schody wewnętrzne wykonywane z różnego typu drewna.

Podłoga drewniana – dlaczego warto?

Od dawien dawna podłogi w domach wykonuje się z drewna. Chociaż oczywiście należy przyznać, że nie każdy rodzaj drewna tak samo dobrze nadaje się jako materiał do produkcji podłóg, to jednak jest to materiał charakteryzujący się bardzo dobrymi parametrami. Drewno jest elastyczne, wytrzymałe mechanicznie oraz co bardzo istotne dla wielu inwestorów, także ekologiczne. Niektóre rodzaje drewna znakomicie nadają się także na podłogi do ogrzewania podłogowego. Jak dowiadujemy się ze strony producenta podłóg drewnianych domdebu.pl, dębowe deski dwuwarstwowe posiadają znakomite właściwości wytrzymałościowe. Drewno jest znakomitym izolatorem termicznym oraz akustycznym, co także sprawia, że podłogi drewniane dobrze sprawdzają się w wyposażeniu wnętrz. Ciepła drewniana podłoga jest przyjemna dla stóp, co znacząco wpływa na komfort użytkowania mieszkania. Ogromnym atutem podłóg dębowych jest także ich ogromna trwałość. Dobrze zakonserwowane drewno dębowe z powodzeniem wytrzymuje setki lat. Powierzchnię drewnianej podłogi można wielokrotnie odrestaurowywać nadając jej zupełnie nowego charakteru. Na prawdę drewno jest materiałem wyjątkowym i niezwykle uniwersalnym w zastosowaniu.

Schody z drewna

Chociaż schody wewnętrzne z powodzeniem można wykonywać z najróżniejszych materiałów, to jednak schody drewniane nadal są bardzo popularne. Firmy stolarskie takie jak lubelska marka Drewdom produkują schody z najróżniejszego typu drewna według upodobań klientów. Oczywiście do najtrwalszych schodów należą schody dębowe, niemniej wielu inwestorów bardzo chętnie stawia także na schody bukowe, jesionowe, a nawet sosnowe. Ponieważ drewno jest bardzo uniwersalnym materiałem, wykonane z niego schody doskonale wpisują się w najróżniejszego typu aranżacje wnętrz, zarówno te nowoczesne, tj. industrialne i minimalistyczne jak i bardziej klasyczne oraz rustykalne. Łatwość formowania drewna sprawia, że doświadczone firmy stolarskie mogą stworzyć projekty dopasowane do nawet bardzo wyszukanych oczekiwań inwestorów. Zastanawiając się nad wyborem schodów drewnianych warto zwracać uwagę na jakość ich wykonania. Dobrze zaprojektowane i zainstalowane schody nie powinny trzeszczeć pod stopami w trakcie chodzenia.

Planujesz zamówić podłogę lub schody wykonane z drewna? Koniecznie dołóż starań, aby powierzyć tego typu inwestycje profesjonalnym firmom mającym doświadczenie w obróbce drewna. Bowiem dopiero właściwe jego sezonowanie, odpowiedni montaż oraz konserwacja pozwala na korzystanie ze wszystkich zalet tego wspaniałego naturalnego materiału.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here