Dziecko po 40

0
1033
dziecko po 40

Posiadanie dziecka w wieku 40 lat jest bardzo ryzykowne, często obarczone problemami fizycznymi, a w dłuższej perspektywie także problemami społecznymi. Te problemy nie są nie do pokonania, ale tylko Ty możesz określić, czy chcesz się z nimi zmierzyć. Znacznie ciężej jest zajść w ciążę po 40 roku życia. Ponad ​​połowa wszystkich kobiet w wieku 40 lat i starszych, ma problemy z płodnością. Ryzyko związane z rozwojem płodu znacznie wzrasta po czterdziestce. Na przykład, ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa wynosi 1 na 100, dla porównania, ryzyko u kobiety 30-letniej na urodzenie takiego dziecka wynosi 1 na 1000. Liczba poronień również rośnie wraz z wiekiem matki. W wieku 40 lat ryzyko utraty ciąży wynosi aż 35 procent. Ciężarne 40-latki są również bardziej narażone na powikłania chorobowe, takie jak cukrzyca ciążowa, czy nadciśnienie.

Zdecydowanie się na dziecko po 40 wiąże się z nie tylko z ewentualnymi problemami zdrowotnymi

Zdecydowanie się na dziecko po 40 wiąże się z nie tylko z ewentualnymi problemami zdrowotnymiBycie starszym rodzicem ma również długoterminowe wady. Weź pod uwagę, że będziesz mieć 70 lat, gdy Twoje dziecko będzie miało lat 30. Może się więc zdarzyć, że będziesz w pobliżu dla swojego dziecka nie aż tak długo, jak może Cię ono potrzebować. Poza tym, możesz nie zobaczyć swoich wnuków i na pewno nie spędzisz z nimi wielu lat. Będziesz musiała dość wcześnie przygotować dziecko na możliwość swojej śmierci, które zwiększa się, jak wiadomo, wraz z wiekiem. Niezależnie od tego, czy będzie to Twoje pierwsze dziecko, bycie matką w wieku 40 lat oznacza, że ​​będziesz starsza, niż większość matek dzieci, będących rówieśnikami Twojego dziecka. Najprawdopodobniej będziesz najstarszą mamą w jego klasie i najstarszą mamą wśród przyjaciół Twojego dziecka.
Wreszcie, zastanów się przez chwilę, jak posiadanie dziecka w wieku 40 lat wpłynie na ciebie samą w nadchodzących latach? Im będziesz starsza, tym trudniej będzie Ci zrobić wszystko, co konieczne.

Będzie Ci coraz trudniej, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Zadaj sobie pytanie, czy będziesz miała dostatecznie wiele energii i siły, aby znieść nieustającą pracę i martwić się dorastaniem i każdym problemem dziecka? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, a Ty jesteś świadoma wszystkiego, co może się wydarzyć w trakcie ciąży, a także już po rozwiązaniu – przygotuj swoje ciało i swoją psychikę na ogromne zmiany, jakie w nich zajdą. Od teraz wszystko się zmieni i nic już nie będzie w Twoim życiu takie, jak dotychczas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here