Gdzie warto studiować w Krakowie?

0
174
Gdzie warto studiować w Krakowie

Wybór odpowiedniego miejsca na studia bywa dla maturzystów, i nie tylko dosyć trudny. Decyzja o wyborze uczelni, w której spędzi się koleje 3, a nawet 5 lat to poważna życiowa decyzja. Wśród wielu miast studenckich wyborem numer 1 jest Kraków. Dlaczego studiowanie w tym miejscu to dobra decyzja? I jakie uczelnie należy wziąć pod uwagę? Podpowiadamy poniżej.

Studencki Kraków

Kraków jest miastem uniwersyteckim od niemal 700 lat. Uniwersytet Jagielloński, który jest jednym z pierwszych uniwersytetów na świecie, został założony w 1364 roku. Od tego momentu, aż do dzisiaj jest to miasto, które przyciąga mnóstwo studentów: nie tylko z całej Polski, ale też z całego świata. Ponad 200 tysięcy studentów rocznie wybiera właśnie Kraków na miejsce swojej edukacji. Bogata oferta wielu uczelni gwarantuje różnorodność atrakcyjnych kierunków. Oprócz tego wspaniała atmosfera miasta, które łączy w sobie międzynarodowy aspekt oraz ma wiele kulturalnych zalet, które pozwalają przeżyć studenckie doświadczenia najlepiej. Pod kątem zdobywania nowych znajomości i zaznania studenckiej atmosfery nie ma lepszego miasta w Polsce.

Krakowskie uczelnie

W Krakowie ma swoją siedzibę 23 szkoły wyższe różnego typu. Są to zarówno uczelnie z kierunkami humanistycznymi, społecznymi, jak i uczelnie techniczne, medyczne, a nawet artystyczne. Każdy żak znajdzie w tym mieście interesujące dla siebie kierunki. Jedną z uczelni wyższych, które cieszą się najlepszą opinią wśród studentów i absolwentów jest Akademia Ignatianum w Krakowie. To uczelnia, która łączy w sobie zarówno wysoki poziom i atrakcyjne kierunki studiów z kameralną atmosferą studiowania.

Najciekawsza oferta dla studentów

Spośród wielu czynników decydujących o wyborze uczelni studenci zwracają uwagę na kilka. Ważne są kierunki studiów, ich prestiż, kadra, która prowadzi zajęcia oraz ich tematyka i program studiów. Studenci zwracają też szczególną uwagę na korzyści, które daje im uczelnia: jak możliwość podjęcia praktyk studenckich, działalność i rozwój naukowy, a także możliwość wyjazdów na stypendia zagraniczne. Istotne są także stypendia naukowe oferowane przez uczelnię, łatwy dojazd do siedziby uczelni (Akademia Ignatianum w Krakowie znajduje się w samym centrum miasta), a także oferta zakwaterowania w akademikach. Dodatkowym bonusem będzie również możliwość znalezienia dodatkowej pracy i niskie koszty utrzymania w danym mieście. Te aspekty są szczególnie ważne, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego miasta do studiowania. Dlatego tak wiele osób wybiera studia w Krakowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here