Islandia – kraj o surowej i pięknej przyrodzie

0
1780
Islandia

Logostour to marka, która bez wątpienia zdobyła już renomę. Naszą cechą charakterystyczną jest to, że zawsze staramy się, aby podczas podróży naprawdę zasmakować danego kraju – jego kuchni, kultury, obyczajów, strojów. Pełną ofertę biura podróży można znaleźć na stronie logostour.pl, a tymczasem zajmijmy się jednym niezwykłym krajem, który pojawił się ostatnio w ofercie.

Islandia – państwo owiec i gejzerów

Otóż jest to Islandia! Z czym nam się kojarzy ten kraj? Na pewno Islandia zyskała sławę dzięki swoim wygranym meczom piłki nożnej. Jednak nie tylko. Islandia bowiem zachwyca przede wszystkim swoją dziewiczą przyrodą. Ten surowy kraj, w którym jest więcej owiec niż ludzi, posiada piękne lodowce, gejzery, lasy, góry i zatoki. Do tego dochodzi specyficzny styl życia mieszkańców odciętych ogromną wodą od następnego stałego lądu, wielorybnictwo, rybołówstwo, czy niezwykła fauna w postaci chociażby uroczych maskonurów. Oczywiście także na Islandii wytworzyła się dość specyficzna dla tego kraju i na swój sposób podobna do krajów północnych architektura, którą na pewno warto zobaczyć.

Wycieczka na Islandię

Czy to wszystko naprawdę zobaczymy podczas jednej wycieczki na Islandię z Logostour? Na pewno tak. Przede wszystkim bowiem należy wiedzieć, że jest to wycieczka objazdowa dookoła wyspy, dzięki czemu mamy możliwość zobaczenia specyfiki każdego wybrzeża.

Na początek oczywiście zobaczymy stolicę państwa Reykjavik i poznamy nieco historii tego kraju. Dalej wycieczka na Islandię poprowadzi nas ku północnemu wybrzeżu, gdzie zobaczymy niezwykłe gejzery, wspaniałe fjordy oraz gdzie możemy wypłynąć w rejs na morze i zobaczyć wieloryby. Dalej razem z wycieczką po Islandii trafimy na zachód Islandii, gdzie czekać na nas będą wodospady i jeziora. Na południu zaś ponownie zobaczymy laguny lodowcowe oraz miejsca połowu ryb czy langust.

Oczywiście podczas całej podróży zorganizowane są dodatkowe atrakcje mające na celu poznanie dokładne codziennego życia mieszkańców wyspy oraz ich kultury.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here