Karmienie piersią – co jeść w pierwszych tygodniach

0
933
Karmienie piersią - co jeść w pierwszych tygodniach

Wokół karmienia piersią urosło tak wiele mitów, że wiele kobiet nawet nie wyraża chęci rozpoczęcia karmienia swojego dziecka piersią. Mity te bazują przede wszystkim na tym, że dieta matki karmiącej powinna być monotonna, powinna składać się najlepiej tylko z ryżu i ugotowanego kurczaka.

Dieta po porodzie

Karmienie piersią - co jeść w pierwszych tygodniachW żadnym wypadku nie wolno matce jeść wzdymających warzyw, najlepiej unikać owoców, nie jeść produktów, które mogą potencjalnie wywołać alergie. Znacie to? Oj tak. I rzeczywiście z jednej strony nie ma co się dziwić, że kobiety rezygnują z karmienia piersią. Jestem w stanie to zrozumieć. Tylko drogie panie zrozumcie, że to co zostało powyżej opisane to tylko mity. To są opowieści nie wiem nawet skąd wyssane. Karmienie piersią to jest najlepsze co możecie zrobić dla swojego dziecka, ale i również dla siebie. Przede wszystkim karmienie piersią wytwarza niezwykłą, emocjonalną więź miedzy matką a dzieckiem, którą zrozumie tylko druga „matka karmiąca”. Kiedy dziecko ssie pierś, macica kobiety szybciej się obkurcza i wraca do swoich rozmiarów, czyli ewidentnie kobieta szybciej wraca do siebie po porodzie. Nie prawdą jest to ,że matka która przystawia w pierwszych dniach dziecko do piersi, powinna odczuwać ból. Ból sutków może wynikać tylko ze złego sposobu przystawienia dziecka do piersi. W momencie, kiedy się tak zdarzy, nie bójcie się prosić o poradę położnej bądź doradcy laktacyjnego.

Karmienie piersią – co jeść w pierwszych tygodniach?

Karmienie piersią – co jeść w pierwszych tygodniach po porodzie w takim razie? Najważniejsza zasada jest taka, żeby jeść zdrowo i zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Ważne jest to, by spożywać pełnowartościowe posiłki o odpowiedniej gramaturze. Jeśli zjecie za mało, może dojść do zatrzymania lub utracenia pokarmu. Jeśli będziecie jeść za dużo to wiadomo, że nie pozbędziecie się zbędnych kilogramów z ciąży, tylko jeszcze dołożycie ich sobie więcej. Według mnie, a sprawdzałam to na sobie dwukrotnie, kobieta karmiąca piersią może jeść wszystko. Wiadomo. Trzeba obserwować dziecko, czy nic się nie dzieje. Każdy organizm jest inny. Mleko matki może zawierać jakieś ilości alergenów z jedzenia, które mogłyby uczulić dziecko. Ale nie można wykluczać żadnych produktów. Trzeba i sobie i dziecku dostarczać witamin i mikroelementów z różnych składników. Jeśli coś się dzieje, warto dopiero wtedy zastanawiać się nad wyeliminowaniem danego produktu.

Karmienie piersią to cudowny dar, który natura podarowała matkom. Nie rezygnujmy z tego. Mleko matki jest czymś najlepszym dla twojego dziecka. Dieta kobiety karmiącej to dieta zdrowa, pożywna, którą powinien stosować każdy człowiek, nie tylko matka karmiąca.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here