Kiedy mężczyzna przekwita?

0
862
Kiedy mężczyzna przekwita

Wielu mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z tego czym jest męskie przekwitanie, aż do momentu, gdy zaczyna ich to dotyczyć. Andropauza jest dość szerokim pojęciem i może obejmować zarówno szereg zmian fizycznych, jak i tych o charakterze psychologicznym lub seksualnym. Kiedy mężczyzna przekwita i co się z tym wiąże?

Czym jest andropauza?

Męskie przekwitanie jest okresem, w którym dochodzi do zmniejszania ilości hormonów płciowych, w tym między innymi testosteronu i hormonu wzrostu. To proces zachodzący stopniowo, w którym nie można mówić o pojawieniu się charakterystycznego objawu, mówiącego o jego początku.

U mężczyzn często pojawiają się wówczas problemy dotyczące sfery seksualnej. Przejawiają się one głównie spadkiem libido, impotencją lub też brakiem satysfakcji ze swojego życia seksualnego. Zmiany dotyczą także sylwetki, która staje się bardziej masywna. Zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej, natomiast tkanka mięśniowa i kostna ulega zmniejszeniu. W mężczyzn pojawić może się większa potliwość, zaburzenia snu, apetytu, niepokój i lęk. Są oni również bardziej narażeni na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Kiedy dochodzi do przekwitania?

Na szybkość powstawania zmian w organizmie, które skutkują wywołaniem andropauzy mają wpływ różne czynniki. Chodzi między innymi o predyspozycje genetyczne, a także prowadzony tryb życia, aktywność fizyczną, zdrową i dobrze zbilansowaną dietę oraz nałogi. Andropauza może więc dotyczyć mężczyzn w wieku 40 – 60 lat. Z uwagi na różnorodność czynników ją wywołujących, jej objawy w niektórych przypadkach można zauważyć nawet u 30-letnich mężczyzn. Sprawdź czym jest andropauza na: https://maxonforte.pl/andropauza-rozpoznac-meskie-przekwitanie/

Jak radzić sobie z męskim przekwitaniem?

Na występowanie andropauzy nie ma się większego wpływu. To nieunikniony proces, z którym spotka się każdy mężczyzna. Warto wówczas odpowiednio o siebie dbać, stosując zdrową dietę bogatą w warzywa i nabiał. Nie można zapominać również o aktywności fizycznej. Wiele korzyści przyniesie także rzucenie palenia i zrezygnowanie ze spożywania alkoholu. W sferze seksualnej pomóc mogą dedykowane preparaty, takie jak Maxon Forte, które przyczyniają się do poprawy jakości stosunku. Lek dostępny jest bez recepty i wykazuje szybkie oraz długotrwałe działanie. Zawarte w nim składniki, powodują zwiększenie napływu krwi do prącia, co okazuje się bardzo pomocne w przypadku problemów z osiągnięciem wzwodu.

Warto również suplementować witaminę D3, wapń, cynk i selen, natomiast sił witalnych może dodać żeń-szeń. Wszystko to pozwoli łatwiej przejść przez ten kolejny w życiu mężczyzn okres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here