Marzysz o kocie? O tym powinieneś pamiętać!

0
725
kot
fot. Pixabay.com

Marzysz od dawna o kocie. Brakuje Ci w domu zwierzaka, który czekałby na Ciebie po pracy i do którego mógłbyś się przytulić na dobranoc. Jeśli tak jest, czas najwyższy sprawić sobie kota. Zanim jednak to się stanie, przeczytaj nasz poradnik. Dzięki temu będziesz świetnie przygotowany na przyjęcie kota w swoim domu!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/jak-wybrac-kota-dla-siebie-poradnik-dla-kociarzy/

Koty – dlaczego warto je mieć w domu?

Kot, zupełnie tak jak pies, potrafi być najlepszym przyjacielem człowieka. Towarzyszy nam w wypełnianiu domowych obowiązków, obserwuje z ukradka, rozczula swoim uroczym przeciąganiem, daje mnóstwo satysfakcji, wzruszeń i radości. Koty od tysiącleci są towarzyszami człowieka. Są łatwe i tanie w utrzymaniu, lubią domową atmosferę i przebywanie w czterech ścianach. Z łatwością dostosowują się do warunków, jakie im proponujemy. Nic więc dziwnego, że wielu kocich właścicieli, szybko decyduje się również na drugiego kota w domu czy mieszkaniu.

Gdy już jesteś zdecydowany na posiadanie kota w domu, zastanów się, czy zależy Ci na rasowym czy wystarczy Ci zwykły dachowiec. Rasy kotów są tak różnorodne, że naprawdę jest w czym wybierać. Rozmiary, kolory, sierść, a nawet osobowość – tak szeroki masz wybór. Możesz zadecydować nawet o jego charakterze, ponieważ rasowe koty są tak właśnie hodowane, aby uwydatniać ich niektóre cechy czy to fizyczne, czy też związane z zachowaniem. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na dachowca. Taki mieszaniec ma różne cechy, daj się więc mu zaskoczyć, a zobaczysz jak szybko zdobędziesz jego szacunek i uznanie.

Koty, ich potrzeby i wymagania

Jak każdy inny pupil, także kot ma swoje preferencje, coś, co lubi i czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Zanim więc zdecydujesz się na zakup kota czy adoptowanie go ze schroniska, warto, abyś wiedział przynajmniej o tych podstawowych kocich potrzebach i wymaganiach. Wśród nich jest karmienie, kontakt z człowiekiem, pielęgnacja, zabawa. To podstawowe potrzeby, do których zaspakajania będziesz zobowiązany, gdy kot na dobre zagości w Twoim domu czy mieszkaniu. Pamiętaj, że zdrowy i zadbany kot to kot szczęśliwy. Jeśli zdecydujesz się na kota o grubej sierści, pamiętaj, że wymaga on specjalnej pielęgnacji. Ponadto kot wymaga również opieki weterynarza, wlicz to więc w swój domowy budżet. Choć koty są dość tanie w utrzymaniu w porównaniu na przykład do psów, dobrze jest mieć świadomość tego, że jednak mogą obciążyć nasze domowe finanse.

Zobacz też: http://www.zyrardowianka.pl/co-musisz-wiedziec-jesli-decydujesz-sie-na-domowego-zwierzaka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here