Mieszkanie na wsi czy w mieście

0
410
Mieszkanie na wsi czy w mieście

Podział na miasto i wieś sprawia, że każde z tych miejsc zamieszkania, ma swoich zwolenników. Są osoby, które nie wyobrażają sobie życia w mieście, a są takie, które nie dokonaliby wyboru zamieszkania na stałe na wsi. Co sprawia, że jedni wybierają mieszkanie w mieście, a inni na wsi?

Kwestia miejsca wychowania

Ktoś, kto całe życie mieszkał w jednym miejscu, czasami nie potrafi sobie wyobrazić życia w innym środowisku czy otoczeniu. Z tego względu ludzie, którzy mieszkali w domkach na terenach wiejskich często wybierają taką opcję podczas układania i planowania swojego dorosłego życia. Dla takich osób niewyobrażalne jest życie w ciasnym bloku w mieście, gdzie za ścianą mieszka obcy człowiek, przed blokiem zamiast trawy jest chodnik, beton lub jeszcze gorzej ruchliwa ulica, a zamiast ławeczki jest stojak na rowery. Osoby wychowane na wsi przyzwyczajone są do swojego przydomowego ogródka, sadu. Osoby wychowane w bloku w mieście przyzwyczajone są do hałaśliwych ulic, odgłosów obcych ludzi zza ściany, braku prywatnej przestrzeni przed blokiem, kupowania warzyw i owoców w sklepach. Przebywając parę dni na wsi osoby pochodzące z miasta przerażone są ciszą, jaka tam panuje, a osoby ze wsi nie są w stanie znieść miejskiego hałasu. Zdarza się jednak tak, że osoby wychowane w mieście uciekają od zgiełku na tereny wiejskie, a osoby, które chciałyby zakosztować miejskiego życia, układają sobie życie z dala od ich miejsca pochodzenia.

Kupić czy wynająć mieszkanie

Wiele osób zanim zdecyduje się na zainwestowanie wszystkich swoich oszczędności w kupno mieszkania, wybiera na jakiś czas opcję wynajmu mieszkania. W dużych miastach nie ma problemu ze znalezieniem mieszkania do wynajmu. Zarówno w samym mieście, jak i na jego obrzeżach oraz w okolicznych mniejszych miejscowościach, firmy takie jak deweloper kimorent, oferują bardzo atrakcyjne mieszkania do wynajęcia. Oferta ta jest ciekawa zarówno dla osób, które rozważają mieszkanie na wsi, jak i dla tych, którzy lubią życie w mieście. Nowo wybudowane osiedla mają tę zaletę, że z jednej strony zlokalizowane są na działkach znajdujących się w spokojnych, zielonych okolicach, a z drugiej strony mają bardzo szeroko rozwinięta infrastrukturę. Dzięki temu ktoś, kto ceni bliskość i dostęp do takich punktów jak apteka, przychodnia, sklepy, szkoła, przedszkole nie będzie zawiedziony podejmując decyzję o wynajmie mieszkania na takim osiedlu.
Jeśli jednak ktoś ma możliwości finansowe by zakupić mieszkanie, to często od razu się na to decyduje. Życie w samym centrum miasta, oczywiście ma swoje plusy, jednak bardzo trudno jest znaleźć w tej części mieszkanie z rynku pierwotnego. Wynika to przede wszystkim z prostego faktu, że ilość nowych, niezagospodarowanych działek w centrum miasta jest bardzo ograniczona. Deweloperzy, tacy jak firma omegabuildings inwestują swoje środki w zakup działek, które zlokalizowane są w takich miejscach, że osiedla są bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Atutem kupowania mieszkania w takich miejscach, jest spokój, większe bezpieczeństwo, mniejszy zgiełk miejski. Poza tym nowo budowane osiedla mają tę zaletę, że najczęściej jest to niska zabudowa. Wśród mieszkań do wyboru są między innymi duże mieszkania z balkonem, z tarasem albo nawet ogrodem. Dzięki takim urozmaiconym mieszkaniom, zarówno osoba lubiąca życie w mieście, jak i osoba ceniąca przestrzeń, zieleń i swój kawałek ziemi, znajdzie w ofercie coś dla siebie.
realizacja we Wrocławiu
Wizualizacja realizacji Omegabuildings.pl.

Zalety mieszkania niedaleko miasta

Decydując się na wynajem lub zakup mieszkania niedaleko miasta zyskujemy liczne korzyści. Jedną z nich jest poczucie większego bezpieczeństwa. Na nowo powstałych osiedlach często od razu instalowane są nowoczesne, wydzielone place zabaw dla dzieci. Najczęściej znajdują się one gdzieś w środku osiedla, co sprawia, że dziecko nie zacznie się niepostrzeżenie bawić na ruchliwej ulicy. Poza tym klatki schodowe i mieszkania wyposażone są w dobrej jakości domofony lub wideofony, które chronią przed tym, żeby nieznajome osoby nie kręciły się niepotrzebnie po osiedlu. Zaletą mieszkania na osiedlu niedaleko miasta jest także łatwość w zaparkowaniu samochodu. Jest to o wiele trudniejsze zadanie, jeśli zamieszkalibyśmy w samym centrum miasta. Ktoś, kto lubi świeże powietrze, które nie jest przesiąknięte dużą ilością szkodliwych spalin, również doceni wybór mieszkania znajdującego się parę kilometrów od samego centrum miasta. Jeśli rodzina lubi poobiednie weekendowe spacery, to mieszkanie parę kilometrów od miasta sprawia, że bez przemieszczania się samochodem, możemy delektować się i podziwiać ładne widoki.

Wydaje się, że zakup lub wynajem mieszkania na obrzeżach Wrocławia albo w pobliskiej miejscowości, to idealny, złoty środek dla kogoś, kto kocha wieś, ale też dla tych, którzy uwielbiają miejskie życie i wygody z tym związane. Zanim powiemy „nie”, może warto podjechać na takie osiedle, przypatrzeć się ofercie deweloperów i przeanalizować czy widzimy siebie i swoją rodzinę w takiej okolicy. Być może nasza decyzja „nie” zmieni się na „tak”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here