Niezwykła Czarnogóra

0
1527
Niezwykła Czarnogóra

Czarnogóra to malowniczy kraj położony nad Morzem Adriatyckim, który z roku na rok jest coraz liczniej odwiedzany przez turystów. I bardzo słusznie, gdyż ten niewielki kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Podczas wycieczki do Czarnogóry,zarówno fani morskich kąpieli jak i górskich widoków, dostaną to czego pragną. Co warto zobaczyć w tym pięknym kraju? 

Kotor i Zatoka Kotorska 

Kotor, to jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecza, malowniczo położone pomiędzy masywami górskimi nad samym brzegiem zatoki kotorskiej. Oferuje spacery wąskimi, marmurowymi uliczkami, szafirowy kolor wody, wspaniałe zabytki – jak na przykład gotycka katedra Świetego Tryfona i niesamowity klimat śródziemnomorski. Warto wybrać się na wycieczkę murami otaczającymi stare miasto by dotrzeć do twierdzy Świętego Jana na Samotnym Wzgórzu. Tam, połyskujące w słońcu pomarańczowe dachy miasta, lazur wody i góry schodzące do wód zatoki, dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Niedaleko Kotoru, warty zobaczenia jest także Perast, amfiteatralnie położony na zboczu góry Kason, gdzie można wybrać się w rejs, by zobaczyć słynny Kościół Matki Boskiej na skale. Nad Zatoka Kotorską koniecznie trzeba zobaczyć także Herceg Novi – niezwykłe miasto pełne kamiennych kościołów i twierdz. Dla spragnionych dzikich plaż obowiązkowym punktem wycieczki do Czarnogóry, powinien być rejs łodzią poprzez Zatokę Kotorską do półwyspu Lustica. Niezwykłym miejscem jest tam błękitna grota, do której można wpłynąć łodzią i zażywać kąpieli w niezwykle błękitnej, niemalże atramentowej morskiej toni.

Budva

Dla spragnionych zabaw i wielkomiejskiego blichtru, czeka najstarsze miasto Czarnogóry – Budva, oferujące turystom luksusowe hotele i restauracje. To największy, bardzo chętnie odwiedzany czarnogórski kurort. Niech was jednak nie zwiedzie imprezowy klimat, bowiem za dnia, średniowieczna starówka zachwyca kamiennymi uliczkami, placami czy starymi fontannami. Emanuje z niej cisza i spokój średniowiecznego miasta. 

Wyspa Świętego Stefana

To jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji Czarnogóry. Wyspę łączy z lądem wąski, kamienny przesmyk. Cała wyspa stała się niezwykłą kombinacją kamiennych domów i schodów. Jest to miejsce bardzo ekskluzywne, znajdują się tam najdroższe hotele Czarnogóry. 

Petrovac

Położony w centralnym miejscu wybrzeża Czarnogóry, oferuje piękne piaszczyste plaże i bardziej kameralny klimat. Ciekawą atrakcją jest wyspa Świętej Niedzieli z historyczną cerkwią na klifie a także charakterystyczne czerwone skały, które wyglądają niesamowicie w promieniach zachodzącego słońca.

Bar i Stary Bar

Jadąc nadal wzdłuż malowniczego wybrzeża Czarnogóry, docieramy do najdalej na południe wysuniętego kurortu Czarnogóry – miejscowości Bar. Turystów przyciąga tu jednak Stary Bar – ten zatopiony w roślinach labirynt wymarłego miasta oferuje niezapomniany wręcz klimat miasta duchów. 

Czarnogóra to przepiękne państwo, które ma olbrzymią paletę atrakcji turystycznych i na tym głównie opiera swoją gospodarkę. Wycieczki do Czarnogóry zawitały już na stałe do ofert biur podróży. Warto wybierać te, które oferują przekrojowy i bogaty program zwiedzania tego atrakcyjnego kraju https://www.wytworniawypraw.pl/wyprawy/4,czarnogora

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here