Objawy kolki

0
1148
Objawy kolki

Czy istnieje rodzic który nie wie, jakie są objawy kolki? Chyba nie ma takiej osoby na świecie. Kolka to powszechny problem niemowląt i chociaż nie wszystkie maluszki mają ten problem, rodzice zazwyczaj są dobrze przygotowani i wiedzą, jak rozpoznać kolkę.

Objawy kolki

Objawy kolkiDla noworodka i niemowlaka jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Objawy kolki u najmłodszych to przede wszystkim ostry płacz, którego nie da się w żaden sposób uspokoić. Brzuszek maleństwa jest wtedy twardy i napięty, a ono samo bardzo nerwowe i marudne. Kolkę można rozpoznać także po tym, że dziecko podkurcza nóżki, jakby próbowało złagodzić swój ból. Objawy kolki powinien znać każdy rodzic. Być może przyda mu się ta wiedza, kiedy jego dziecko zacznie mieć jakieś dolegliwości. Na szczęście, kolka nie dotyka wszystkich dzieci. Są takie, które nie mają żadnych problemów z brzuszkiem i dzięki temu mniej płaczą i nie są tak marudne.

Co powoduje kolkę?

Dlaczego w ogóle pojawiają się te nieprzyjemne objawy kolki? Powodów może być kilka, ale najczęściej kolka występuje z powodu niedojrzałości układu pokarmowego, alergii pokarmowych niemowlaka, bądź nieprawidłowej diety. Częściej pojawia się u maluchów, które otrzymują mleko modyfikowane i nie są karmione piersią.

Rodzice z reguły dobrze wiedzą, jakie są objawy kolki i potrafią ją rozpoznać, ale nie zawsze wiedzą, jak jej zapobiegać i pomóc maluszkowi. Dobrze by było, gdyby każdy rodzic zapoznał się z wiedzą na ten temat i mógł ją wykorzystać, kiedy zajdzie taka potrzeba. Warto na przykład wiedzieć, jakie leki przynoszą ulgę maluszkowi i w jaki sposób można masować mu brzuszek, aby zlikwidować ból. Objawy kolki nie zawsze są takie same i każde dziecko przeżywa je trochę inaczej. Najczęściej jednak kolka kojarzy się z głośnym płaczem malucha, który bardzo cierpi, gdyż boli go brzuszek.

Wielu rodziców jest bardzo zainteresowanych tym tematem i chcą dowiedzieć się, jak wyglądają typowe objawy kolki. Aby poznać te informacje, mogą porozmawiać z dobrym pediatrą, bądź poczytać fachowe strony internetowe, na których zawarta jest bogata wiedza na temat kolki, a także wielu innych dolegliwości, jakie mogą spotkać dzieci. Rodzice którzy jeszcze nie wiedzą, jakie są objawy kolki, bez problemu mogą znaleźć mnóstwo informacji na ten temat w różnych poradnikach o dzieciach. Lepiej, żeby nie mieli okazji przekonać się osobiście, jak wygląda kolka u niemowląt. Niektóre maluchy zmagają się z tym problemem każdego dnia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here