Olej z wiesiołka w ciąży

0
960

Wiesiołek można spotkać na łąkach i nieużytkach. Uchodzi za pospolitą roślinę, jednak ma tak rozległe pozytywne właściwości, że wart jest nazwania go darem natury. Olej z wiesiołka znajduje zastosowanie w leczeniu problemów skórnych, otyłości, niepłodności. Trudno nie wspomnieć o tym, że w okresie jesienno – zimowym wzmocni odporność. Kolejną ważną zaletą wiesiołka jest obniżanie cholesterolu. Dobroczynny wiesiołek z pewnością powinien znaleźć się w kuchni każdej pani domu ceniącej sobie zdrowe odżywianie. Wiele ciężarnych kobiet zadaje sobie pytanie, czy olej z wiesiołka w ciąży jest wskazany.

Olej z wiesiołka w ciąży

Olej z wiesiołka w ciążyOlej z wiesiołka w ciąży jest zalecany, gdyż może ułatwić poród. Należy mieć pewien dystans do tej informacji, ponieważ nie ma oficjalnych badań, które skupiałyby się na wpływie, jaki ma wiesiołek na rozwijający się płód. Nie oznacza to oczywiście, że olej z wiesiołka w ciąży jest zakazany, jednak trzeba stosować go ostrożnie. Wielu specjalistów twierdzi, że nie ma żadnych obaw, olej z wiesiołka w ciąży nie jest w żaden sposób szkodliwy. Najlepiej omówić tą kwestię z własnym lekarzem, który znając historię chorób konkretnego pacjenta, może udzielić konkretnej porady. Wiele kobiet twierdzi że olej z wiesiołka w ciąży im pomógł, że poród przebiegł dobrze. Szyjka macicy w wyniku przyjmowania wiesiołka jest elastyczna i rozwiera się dużo szybciej. Nie można zniwelować bólu, jaki odczuwa kobieta rodząca, ale można mieć nadzieję, że poród przebiegnie dużo szybciej. Chcąc oszczędzić sobie cierpień podczas porodu, wiele ciężarnych kobiet na około miesiąc przed porodem zaczyna łykać trzy kapsułki wiesiołka dziennie. Warto wiedzieć, że usprawnić poród może także herbata z liści malin.

Zastosowanie oleju z wiesiołka jest rekomendowane przez specjalistów

Olejek z wiesiołka w ciąży jest powszechnie używany. Tą metodę poleca wiele lekarzy i położnych. Jest rekomendowana w szkołach rodzenia. Prócz przyjmowania wiesiołka doustnie można też przyjmować go dopochwowo. W tej formie zaleca się stosowanie go od 36 tygodnia ciąży, gdyż istnieje ryzyko, że spowoduje przedwczesne skurcze. Po porodzie olejek z wiesiołka może być przydatny w regeneracji. Ciało kobiety jest wyczerpane po urodzeniu dziecka. Wiesiołek może pomóc odzyskać blask włosom, paznokciom i skórze. Wpłynie też korzystnie na wiele aspektów funkcjonowania organizmu, jednak nie wolno zapominać, że jest to specyfik, który może wspierać płodność. Nie każda świeżo upieczona mama chce zajść w ciążę zaraz po porodzie. Nie jest to wskazane z różnych względów. Lepiej jest dać swojemu ciału odzyskać dawną formę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here