Perfekcyjne selfie – jak je wykonać?

0
1464
jak zrobić selfie?

Jak zrobić perfekcyjne selfie? Najczęściej to pytanie zadają sobie kobiety. Czy faktycznie jest to skomplikowane zadanie? Nie! Wystarczy tylko poznać kilka podstawowych zasad i się ich trzymać. Są to zasady, które zazwyczaj stosuje się również podczas robienia portretów. O jakich zasadach mowa?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-wykonac-perfekcyjne-selfie/

Dobre oświetlenie to podstawa?

Podczas wykonywania selfie, dużą rolę odgrywa oświetlenie. Aby zapewnić sobie dobre światło wystarczy zaopatrzyć się w specjalną lampę lub po prostu stanąć blisko okna, wtedy światło dzienne mamy zagwarantowane. Bardzo ważne jest to, żeby stanąć twarzą do światła, nie plecami, czy bokiem. Jeżeli zależy nam na estetycznym zdjęciu, oświetlenie powinno równomiernie padać na twarz. Unikać, należy wykonywania zdjęć pod ostre słońce, wtedy fotografia będzie słabej jakości. A efekt końcowy będzie odwrotny od zamierzonego.

Ustawienie telefonu lub aparatu

Podczas wykonywania selfie, ważne żeby aparat fotograficzny ustawić powyżej swojej linii wzroku, należy go również nachylić lekko pod skosem. Czemu jest to takie ważne? Obiektyw w aparacie bardzo często zniekształca kadr, a im bliżej niego znajduje się osoba fotografowana, tym wygląda na większą, niż w rzeczywistości.

W przypadku zdjęć selfie wykonywanych za pomocą smartfona, zasada jest taka sama, sprzęt należy trzymać powyżej linii oczu oraz odpowiednio go nachylić. Dzięki temu trikowi, nasza górna część głowy będzie wyglądała na większą, w wyniku tego twarz pod kątem całkowitym będzie wyglądała na szczuplejszą. Odpowiednie ustawienie aparatu w telefonie naprawdę daje ogromną różnicę.

Zadbaj o odpowiednie tło

Perfekcyjne selfie to nie tylko nasz znakomity wygląd, to również odpowiednie tło. Gdy planujemy zrobić sobie zdjęcie w pokoju, pamiętajmy żeby najpierw go trochę posprzątać. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że w tle będą znajdowały się porozrzucane ubrania lub porozwalane książki. Jak porządek jest zachowany, możemy przejść do poszukiwań odpowiedniego wycinka tła w danym pomieszczeniu. Pamiętajmy, żeby było to miejsce z dobrym oświetleniem, które jak wiadomo jest kluczowe.

Zobacz też: http://www.zyrardowianka.pl/pomysly-na-zdjecia-gdzie-szukac-inspiracji/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here