Projekt koszulki sportowej – co wziąć pod uwagę?

0
377
Projekt koszulki sportowej

Koszulki sportowe z nadrukami sprawdzają się znakomicie w różnych dyscyplinach sportu. Powinny być stylowe, wykonane z wysokogatunkowych materiałów i co najważniejsze, komfortowe w noszeniu. Jak wykonać projekt koszulki sportowej, na jakie aspekty zwrócić uwagę?

O czym pamiętać tworząc projekt koszulki sportowej?

Materiał

Projektowanie koszulki sportowej należy rozpocząć od wybrania odpowiedniego materiału. Wpływa on znacząco na wygodę zawodników drużyn czy też osób uprawiających wszelakiej maści sporty. Materiał takiej odzieży powinien być oddychający i musi dobrze odprowadzać wilgoć. Ważne jest też to, aby dane tworzywo było lekkie, a przy tym umożliwiało zachowanie optymalnej temperatury, przeciwdziałając przegrzewaniu i poceniu się. Do produkcji sportowych koszulek sprawdza się idealnie poliester, który posiada wszystkie powyższe właściwości. Oprócz tego materiał ten zachowuje na długo swój kolor, a nadruki na nim nie blakną przez działanie promieni słonecznych.

Kolor koszulek

Koszulki sportowe są zazwyczaj produkowane w żywych i intensywnych barwach. Ich barwa ma znaczenie, zwłaszcza jeśli projekt koszulki sportowej przygotowywany jest dla drużyny. W przypadku sportów zespołowych, takich jak siatkówka, koszykówka czy piłka nożna, najlepiej wybrać 1-2 kolory, które będą ze sobą dobrze współgrały. Oczywiście, można też zdecydować się na kolory bardziej stonowane, które dobrze wyeksponują napisy i inne nadruki.

Rodzaj nadruku

Na koszulkach sportowców znajduje się wiele rodzajów nadruków. Jeśli wykonuje się projekt koszulki sportowej na specjalne wydarzenie, wówczas na ubraniu może znaleźć się logo czy symbol kojarzący się z danym eventem. Decydując się na projektowanie koszulki sportowej dla drużyny, warto ukazać na koszulkach imię i nazwisko zawodnika lub jego pseudonim czy też numer w drużynie. Takie informacje najlepiej umieścić z tyłu koszulki, co pozwoli na szybką identyfikację zawodnika. Jeżeli ten element odzieży ma pełnić funkcję reklamową, wtedy najlepiej umieścić na nim logo czy nazwę firmy, która jest sponsorem. Najlepiej w widocznym miejscu, z tyłu albo z przodu koszulki.

Technika nadruku

Istotna jest też sama technika nadruku na koszulkach. Wybrana metoda zależy przede wszystkim od rodzaju materiału. W przypadku ubrań z poliestru, z których najczęściej wykonuje się ubrania sportowe, dobrym rozwiązaniem będzie technika sublimacji. Inną dostępną techniką jest sitodruk czy też nakładanie grafiki przy pomocy folii flex.

Koszulki sportowe z nadrukiem to świetna opcja nie tylko dla drużyn i zawodników, ale też dla wszystkich aktywnych osób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here