Technologiczna wyprawka ucznia

0
300
Technologiczna wyprawka ucznia

Przyjazny uczniowi zestaw do nauki zapewni mu przewagę w nowym roku szkolnym. Dzieci potrzebują plecaka, piórnika, przyborów szkolnych oraz podręczników i zeszytów. Równie ważne jest odpowiednie wyposażenie pokoju i elektronika.

Telefon dla ucznia

Co najważniejsze, smartfony uczniów powinny działać płynnie, aby ułatwić komunikację z innymi. Podstawą staje się dostęp do Internetu . Ponadto warto zwrócić uwagę na jakość ekranu, aparatu i urządzenia. Co więc jest ważne przy wyborze telefonu dla dziecka? Smartfony dla nastolatków na pewno będą miały aparaty do robienia zdjęć, zazwyczaj podwójne lub nawet potrójne aparaty. Telefony dla dzieci powinny mieć około 32 lub 64 GB wolnej pamięci. To wystarczy, aby zapisać aplikacje, gry, zdjęcia, filmy czy muzykę. Większość smartfonów będzie miała gniazdo kart pamięci. Rodzice powinni pamiętać, że smartfony często można zablokować za pomocą narysowanych wzorów, biometrii czy skanerów linii papilarnych. Warto wiedzieć, jakie blokady ma dany smartfon dla studentów.Ważną kwestią przy wyborze smartfona dla ucznia jest bateria. Załóżmy, że wybieramy urządzenie o przekątnej ekranu w zakresie od 5 cali do 6,5 cala. Dzieci prawie cały czas korzystają z modułów komunikacyjnych LTE lub Wi-Fi, surfując po sieci, grając lub słuchając muzyki w ciągu dnia. W tym przypadku pojemność baterii powinna wynosić co najmniej około 3000 mAh – wystarczająco, aby smartfon nie wyczerpywał się przez cały dzień szkolny. Więcej o parametrach telefonów poczytasz na  https://techpolska.pl/

Uczniowski tablet

Tablety są bardzo wszechstronnymi urządzeniami i pod wieloma względami są lepsze niż małe smartfony i komputery typu mainframe. Te płaskie, prostokątne kawałki metalu pokrytego szkłem mają wszystkie komponenty potrzebne do uruchomienia systemu operacyjnego i napisanych dla nich aplikacji. Na tablecie możesz uruchamiać gry i oglądać filmy, prowadzić wideorozmowy, brać udział w zajęciach online, tworzyć notatki, rysować, pisać e-maile, przeglądać encyklopedie online i robić wiele innych rzeczy, na które pozwalają smartfony i komputery. Właściciel takiego urządzenia zazwyczaj ma do dyspozycji duży ekran dotykowy.

Komputer czy laptop

Pierwszy komputer to jeden z najważniejszych zakupów w życiu dziecka. Dziś jest jednym z symboli większej samodzielności i wchodzenia w wiek szkolny. Trudno wyobrazić sobie naukę bez pomocy multimediów w Internecie. Wbrew pozorom wybór komputera dla dziecka wymaga chwili refleksji. Czy to może być stare urządzenie, którego nikt już nie używa w swoich domach? niepotrzebny. Wbrew pozorom oprogramowanie do nauki na odległość wymaga co najmniej akceptowalnego poziomu funkcjonalności multimedialnych i wydajności opracowanej przez zestaw komputerowy.

Co powinien mieć laptop dla ucznia? Tego typu komputer nie powinien być najtańszym urządzeniem. Również do nauki potrzebny jest przynajmniej porządny notes, który nie będzie frustrował dziecka. Czy powinien to być teraz laptop do gier? Każdy rodzic powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale moim zdaniem nie ma nic złego w graniu, o ile jest to odpowiednie dla wieku dziecka. Wszyscy potrzebujemy rozrywki i relaksu, a gry mogą być sposobem po poświęceniu czasu na naukę.

Wyposażenie pokoju

  • Fotel. Wygodny fotel to inwestycja. Spędzamy na nim dużo czasu każdego dnia, zwłaszcza jeśli dużo korzystamy z komputera. Dlatego warto poświęcić czas i wysiłek na ten mebel. Siedzisko powinno być miękkie, ale nie na tyle miękkie, aby przewrócić się ze stopami na podłodze. Podłokietniki muszą znajdować się na wysokości blatu. Wnętrze mebla powinno oddychać. Ekoskóra przyklejona do ciała to nie jest dobry pomysł.
  • Biurko. Kupując nowe biurko dla swojego dziecka, weź pod uwagę jego cechy. Idealne biurko dla ucznia powinno posiadać różnorodne elementy ułatwiające pracę. Mówimy o różnych stojakach na książki i notebooki oraz rozszerzeniach, takich jak artykuły papiernicze. Byłoby miło, gdyby biurko miało również szuflady. Co należy umieścić na biurkach uczniów? Jest tylko jedno światło i jeden organizer. Niepotrzebne przedmioty mogą rozpraszać.
  • Biurko, które rośnie razem z dzieckiem, czyli biurko z regulowanym blatem, to dobry patent. Ważne jest, aby w pokojach dziewcząt i chłopców były miejsca do przechowywania podręczników i przyborów szkolnych. Jeśli wybierzesz biurko, które nie ma wielu szuflad, postaw małą komodę – w zależności od rozmiaru – obok lub pod nim. Zawiera nie tylko przedmioty potrzebne do nauki, ale m.in. przygotowanie plastików, sklejonych modeli czy oglądanie przez mikroskop, co zainteresuje Twoje dziecko.
[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here