Ludzkie dłonie – nie każdy je pielęgnuje

0
120
Ludzkie dłonie

Ludzkie dłonie są każdego dnia narażone – w zależności od pory roku – na oddziaływanie takich niekorzystnych czynników z otoczenia jak np. niskie temperatury. Co to oznacza? Odpowiedź na pytanie jest prosta: musimy odpowiednio podejść do ich pielęgnacji. Tymczasem, nie każdy tak robi. O czym warto pamiętać, jeśli chodzi o prawidłową higienę dłoni? Przeczytaj tekst, by się tego dowiedzieć.

Dłonie – co im zagraża każdego dnia?

Zapewne nie będziesz zaskoczony wiadomością, że Twoje dłonie są stale narażone na takie czynniki jak na przykład:

  • temperatura – rozumie się przez to zarówno zimowe mrozy, jak i letnie upały,
  • promieniowanie ultrafioletowe – promienie słoneczne to nie tylko sposób na naturalną opaleniznę, ale także promieniowanie UV, które w dużych ilościach ma negatywny wpływ na ludzką skórę i cały organizm,
  • detergenty chemiczne – producenci preparatów czyszczących nieprzypadkowo zamieszczają na opakowaniach płynów czy proszków do prania zalecenia dotyczące tego, jak należy używać ich produktów, by nie uszkodzić skóry.

Oprócz tego używamy dłoni do pisania na klawiaturze, prac manualnych itp. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że skóra dłoni jest narażona na szybkie niszczenie. Jeśli się tego obawiasz, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: możliwa jest pielęgnacja dłoni.

Jak pielęgnować dłonie?

Jednym ze sposobów na dbanie o kondycję skóry dłoni jest regularne używanie kosmetyków. Takie działanie może Ci pomóc w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji, a także – co jest równie ważne – zapobiegać jej uszkodzeniu.

Taki stan rzeczy wynika stąd, iż kosmetyki do pielęgnacji dłoni zawierają tzw. składniki aktywne. Pomagają one w nawilżeniu i odżywieniu skóry dłoni. Do tej kategorii zalicza się na przykład następujące substancje:

  • masło shea,
  • olej jojoba.

Warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyki do dłoni, które stosujesz, zawierają te składniki.

Oczywiście, kosmetyki do pielęgnacji skóry dłoni (wśród nich znajdują się np. preparaty marki Cuccio) to nie wszystko – oprócz tego warto zadbać o wartościową i zbilansowaną dietę, która zawiera witaminy. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu; w przeciwnym wypadku łatwo o wysuszenie dłoni – także tej znajdującej się na dłoniach.

W naszym tekście przedstawiliśmy Ci podstawowe kwestie, o których trzeba pamiętać, jeśli chcemy utrzymać nasze dłonie w dobrym stanie. Oczywiście, nie można poprzestać na czytaniu artykułów (nawet jeśli są one tak wartościowe jak nasz). Jeśli chcesz osiągnąć cel, zacznij działać – stosuj kosmetyki i prowadź zdrowy tryb życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here