Szczotki do włosów – którą wybrać?

0
142
Szczotki do włosów

Wybór szczotki do układania włosów nie jest prosty. Na rynku mamy modele wyprodukowane z różnych rodzajów materiałów, a także posiadające igły o określonym rozstawie. Która z nich będzie najlepsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest jak zwykle dość niejednoznaczna i zależy od rodzaju fryzury.

Po co jest potrzebna szczotka do włosów?

Szczotki mogą spełniać różne funkcje. Modele z szerokim rozstawem igieł sprawdzą się zwłaszcza w przypadku delikatnych włosów, które są kręcone, ale też podatne na wypadanie. Okrągłe szczotki fryzjerskie są odpowiednie zwłaszcza dla krótkich fryzur, gdyż dzięki nim łatwiej modelować pasma. Dużą popularnością cieszą się również szczotki wentylowane, które sprawdzają się przede wszystkim podczas pielęgnacji skołtunionych włosów. Niektóre z nich są zaprojektowane tak, aby podczas czesania zapobiegać gromadzeniu się ładunku elektrycznego i tym samym puszeniu fryzury.

Z jakimi rodzajami szczotek do włosów możemy się spotkać?

W sprzedaży są dostępne różne szczotki do włosów. Poniżej w krótkim zestawieniu przedstawiamy ich najpopularniejsze odmiany. Która z nich będzie odpowiednia dla Państwa?

  1. Szczotki tradycyjne – to akcesoria fryzjerskie wyposażone w charakterystyczne, gumowe igiełki. Przyrządy te mają dość szerokie zastosowanie, gdyż z ich pomocą można rozczesywać nawet grube i kręcone włosy. Sprawdzają się one też podczas pielęgnacji mokrych i suchych stylizacji, gdyż ich delikatne i dość rzadkie igły nie niszczą splątanych włosów.
  2. Szczotki z włosiem dzika – to propozycja dla osób, które chcą nie tylko układać włosy, ale też delikatnie je pielęgnować i masować skórę głowy. Włosie dzika jest miękkie i przyjemne w dotyku. Co więcej, łagodnie ślizga się po włosach, nadając im estetyczny, a zarazem błyszczący wygląd. Naturalnie włosie nie niszczy i nie wyrywa włosów.
  3. Szczotki okrągłe – to rozwiązanie dla tych osób, u których włosy są pozbawione objętości, ciężkie i proste. Dzięki odpowiednio usytuowanym igiełkom można z jej pomocą rozczesać jednym ruchem dość duże pasma. Im większa szczotka okrągła, tym lepiej sprawdzi się w przypadku długich włosów. Niewielkie narzędzia modelujące będą idealne do krótkich fryzur.
  4. Szczotki podłużne – to akcesoria fryzjerskie idealne dla grubych włosów. Wybierając ten model, warto postawić na rozwiązanie z włosiem mieszanym (z dzika i plastiku), które nie zniszczy fryzury, a jednocześnie skutecznie je oczyści z różnego rodzaju zanieczyszczeń. .

Reasumując, dobrze dobrana szczotka to podstawa właściwej pielęgnacji włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here