Bezinwazyjna plastyka uszu – sposób na Twoje kompleksy

0
1715
Bezinwazyjna plastyka uszu - sposób na Twoje kompleksy

Odstające uszy lub inne wady towarzyszące rozwojowi małżowiny usznej są częstym problemem, niezależnie od wieku. Schorzenie dostarcza wielu kompleksów, które mają ogromny wpływ na samopoczucie. W klinikach medycyny estetycznej istnieje zabieg otoplastyki, który w skuteczny i bezinwazyjny sposób wymodeluje poprawny kształt uszu. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się więcej.

Odstające, duże uszy sprawiają wiele kłopot osobom, które przykładają szczególną wagę do swojego wyglądu. W wielu klinikach medycyny estetycznej istnieje zabieg plastyki uszu, profesjonalnie nazywany otoplastyką, który w szybki i bezpieczny sposób skoryguję odstające uszy, ale także niewykształconą rzeźbę chrząstki, wady płatu uszu bądź zwinięte do środka małżowiny. Dzięki niemu możliwe jest również zrekonstruowanie wad nabytych przez wypadek, kontuzję czy inne operacje.

Otoplastyka – dla kogo ten zabieg?

Korekta uszu jest idealna dla osób w każdym wieku. Jednakże najczęściej na zabieg decydują się osoby młode, dla których wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny. Dzięki operacji Pacjent odzyskuje pewność siebie oraz chęć do aktywniejszego społecznie życia. Zazwyczaj decyduje się na zmianę fryzury czy stylu ubierania się na odważniejszy i taki, który pozwoli na zwrócenie uwagi innych. Otoplastyka to zabieg szybki i bezbolesny, który w efekcie pozwala cieszyć się swoim nowym, lepszym wyglądem.

Przebieg zabiegu

Po konsultacji ze specjalistami z Centrum DER-MED możemy dokładnie opisać, w jaki sposób następuje zabieg plastyki uszu. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad na temat stanu zdrowia i wymagań pacjenta odnośnie wyglądu. Podczas zabiegu zostaje wprowadzone znieczulenie miejscowe, zaś w bardzo rzadkich przypadkach wykonuje się znieczulenie. Chirurg wycina nadmiar skóry zza małżowiny usznej, odpowiednio modeluje jego chrząstkę. Zaraz po zakłada specjalne szwy, które pozwolą na zakrycie oraz lepsze gojenie się rany. Ostatnią fazą zabiegu jest założenie opaski uciskowej.

Efekt zabiegu

Bezpośrednio po operacji uszy mogą być lekko zaczerwienione i napuchnięte. Specjalista wyda odpowiednie zalecenia pozabiegowe, do których Pacjent musi się stosować. Może nastąpić niewielki ból, który zniweluje się poprzez połykanie tabletek przeciwbólowych lub przeciwzapalnych. Opuchlizna i zaczerwienienie powinny samoczynnie ustąpić po kilku dniach. Należy w tym czasie dużo odpoczywać, pić wodę i nie wykonywać nagłych ruchów głową. W przypadku założonych przez chirurga zwykłych szwów, należy zgłosić się na ich usunięcie w odstępie od 10 do 14 dni, w tym czasie można zdjąć bandaż, ale zostawić opaskę, która delikatnie będzie uciskać i goić zmienione miejsce.

Każdy zabieg wykonywany jest w sposób bezinwazyjny i bezpieczny dla Pacjenta, gdyż jego zdrowie i komfort są dla lekarzy najważniejsze. Efekt jest o tyle zadowalający, że można cieszyć się nim już zawsze, ponieważ chirurgiczna plastyka uszu nie wymaga powtórzeń.

Więcej o zabiegu plastyki uszu przeczytasz na stronie http://krakow.dermed.pl/pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here