Jak walczyć z wiotczeniem skóry? Zobacz, kiedy sięgnąć po dobry balsam, a kiedy wykonać specjalistyczny zabieg ujędrniający!

0
1536
Jak walczyć z wiotczeniem skóry? Zobacz, kiedy sięgnąć po dobry balsam, a kiedy wykonać specjalistyczny zabieg ujędrniający!

Walka z procesem starzenia skóry na ciele może przebiegać na kilka różnych sposobów. Większość z nas stara się w tym celu sięgać po sprawdzone, domowe sposoby, do których należy przede wszystkim stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków. Niestety, nie zawsze są one w stanie przynieść oczekiwane rezultaty. Wtedy najczęściej zaczynamy zastanawiać się nad przeprowadzeniem bardziej specjalistycznych zabiegów ujędrniających, aby przywrócić ciału jego dawny wygląd. A zatem kiedy dobry balsam ujędrniający, a kiedy skuteczny zabieg? Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podpowiadamy, jak walczyć z wiotczeniem skóry!

Dobry balsam ujędrniający – czy rzeczywiście działa?

Dobre kosmetyki ujędrniające powinny znaleźć się w domu każdej z nas. Wraz z upływem czasu skóra naszego ciała potrzebuje nie tylko odpowiedniej dawki nawilżenia, lecz także ujędrnienia, co mogą jej zagwarantować właśnie odpowiednio dobrane preparaty kosmetyczne. Regularne stosowanie wybranego balsamu pomoże nam utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia i elastyczności skóry, a tym samym jej młody wygląd. Domowe metody walki z wiotczeniem skóry mogą jednak w pewnym momencie okazać się nieskuteczne – jeśli poziom wiotkości naszej skóry jest zaawansowany. Musimy pamiętać o tym, że produkty pielęgnacyjne są w stanie działać tylko w wierzchnich warstwach skóry, co oznacza, że ich aktywne składniki nie docierają w głąb skóry, gdzie tkwi źródło problemu wiotczenia. Aby utrzymać młody wygląd, potrzeba metody, która pobudzi do pracy fibroblasty produkujące nowe włókna kolagenu i elastyny. To zadanie dla specjalistycznych zabiegów ujędrniających, np. zabiegu Ultraformer III dostępnego w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Ultraformer III, czyli lifting skóry ultradźwiękami

Ultraformer III to wyjątkowy zabieg ujędrniający, który wykorzystuje najnowocześniejszą technologię wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej HIFU. Wśród wszelkich dostępnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, to właśnie ta metoda pozwala na uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących rezultatów w walce ze wiotczeniem skóry na twarzy i ciele. W czym tkwi skuteczność wykorzystanych przy tym zabiegu ultradźwięków i metody HIFU? Przede wszystkim jest to głębokość i niezwykła precyzja w działaniu fali ultradźwiękowej, która działa bezpośrednio w źródle problemu. Podczas terapii, a tym samym wybiórczego oddziaływania fali ultradźwiękowej na określony obszar twarzy lub ciała, w naszej skórze powstają mikrouszkodzenia, które pobudzają włókna kolagenu i elastyny do intensywnej odbudowy i regeneracji, dzięki czemu możemy otrzymać efekt liftingu skóry bez skalpela. Ultradźwięki działają też w zakresie modelowania sylwetki, a zatem po zabiegu możemy oczekiwać kompleksowej poprawy wyglądu ciała – nie tylko jego ujędrnienia, lecz także wyszczuplenia.

Zalety zabiegu ujędrniającego Ultraformer III

Ujędrnianie skóry ciała przy pomocy innowacyjnej technologii HIFU to metoda, która pozwala nam przede wszystkim zastąpić bardziej inwazyjne metody leczenia – w tym tradycyjny, chirurgiczny lifting skóry. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Ultraformer III charakteryzuje się całkowicie bezinwazyjnym przebiegiem, dzięki czemu nie pozostawia na skórze pacjenta widocznych śladów operacyjnych i nie naraża go na długą rekonwalescencję – w odróżnieniu od chirurgicznych metod wymagających hospitalizacji, bezpośrednio po zabiegu ultradźwiękami pacjent może wrócić do domu i swoich codziennych zajęć. Bardzo dużą zaletą zabiegu jest także brak konieczności powtarzania procedury zabiegowej w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Oczywiście zabieg można i warto powtórzyć po upływie określonego czasu, w szczególności, gdy zmagamy się z wyraźną wiotkością skóry, jednak efekty uzyskane po pierwszym zabiegu będą już jak najbardziej widoczne.

Więcej informacji na temat zabiegu Ultraformer III i innowacyjnej technologii HIFU znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/hifu-ultraformer-lifting-modelowanie-sylwetki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here