Szczotka czy grzebień – co wybrać?

0
468

W zakres codziennej pielęgnacji włosów wchodzi ich czesanie. Czynność ta pozwala na poprawę kondycji włosów oraz doprowadzenie ich do porządku. Do rozczesywania włosów używa się zarówno grzebieni, jak i szczotek. Wiele osób nie dostrzega między nimi różnicy. Tak naprawdę jednak mają one odmienną funkcję. Co warto więc wybrać: szczotkę czy grzebień?

Grzebień do włosów – kiedy warto go używać?

Grzebień to włosów często kojarzy się jako typowo męskie akcesorium. Chyba każdy ma w rodzinie dziadka czy wujka, który od czasu do czasu wyciąga mały grzebyk z kieszeni, aby przeczesać swoje włosy. Ten przedmiot służy nie tylko do rozczesywania, ale też stylizowania oraz tapirowania włosów. Grzebień zalecany jest osobom, które mają krótkie fryzury oraz przerzedzone pasemka. Co ciekawe, rekomenduje się go także osobom z kręconymi kosmetykami – tradycyjna szczotka mogłaby włosy poszarpać i spowodować ich nadmierne wypadanie. Grzebień warto użyć po umyciu włosów, a następnie nałożeniu na nie odżywki. Występuje on w trzech wersjach: plastikowym, metalowym oraz drewnianym. Trzeci wariant jest zdecydowanie najlepszy, gdyż cechuje się naturalnością oraz delikatnością.

Szczotka do włosów – jakie jest jej przeznaczenie?

Szczotka do włosów wielu osobom jawi się jako typowo damskie akcesorium. Mimo to sięga po niego coraz więcej mężczyzn. To dobrze, ponieważ szczotka służy przede wszystkim do pielęgnacji włosów. Jest dużo łagodniejsza dla włókien włosów, dlatego lepiej sprawdza się do czesania włosów na sucho. Warto pamiętać, że wyróżnia się wiele rodzajów szczotek, a w zależności od kształtu i materiału, mogą mieć one odmienne przeznaczenie. Do rozczesywania włosów najlepiej sięgnąć po szczotkę płaską, posiadającą kolce z kuleczkami, ponieważ nie uszkadzają one struktury włosów. Istnieją także okrągłe szczotki przeznaczone do modelowania włosów. Również w tym wypadku dobrze jest zwrócić uwagę na materiał z jakiego została stworzona szczotka do włosów – najlepiej, żeby posiadała ona naturalne włosie, które nie niszczy pasm, a także nie powoduje przetłuszczania się oraz elektryzowania włosów. Wyboru należy jednak dokonywać indywidualnie. Zdarza się, że włoskie bywa zbyt elastyczne dla danych włosów, trzeba więc poszukać modelu z twardszymi ząbkami.

Szczotka czy grzebień – co wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co wybrać: szczotkę czy grzebień. Tak naprawdę warto korzystać z obu narzędzi. Grzebień świetnie sprawdzi się do modelowanie fryzury, warto wrzucić go także do torebki czy plecaka, aby rozczesać swoje włosy w ciągu dnia. Z kolei szczotka do włosów poprawi ich kondycję oraz pomoże po nich rozprowadzić sebum, które stanowi warstwę ochronną. W obu przypadkach warto zwrócić uwagę na to, aby akcesoria cechowały się dobrą jakością oraz wytrzymałością.

Regularne czesanie włosów pozwala na utrzymanie ich zdrowego wyglądu. W tym celu sięgnąć można zarówno po grzebień, jak i szczotkę. Kryterium wyboru jednego z nich wcale nie powinno być powiązane z płcią. Najlepiej zaopatrzyć się w oba narzędzia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here