Czy urodziny dziecka w sali zabaw to dobry pomysł?

0
1072
Czy urodziny dziecka w sali zabaw to dobry pomysł?

Urodziny dla dzieci w sali zabaw to chętnie stosowane dziś rozwiązanie. Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy warto zdecydować się na taki wariant imprezy. Jakie są największe zalety kinderbalu poza domem?

Wygoda

Nie da się ukryć, że zorganizowanie w domu urodzin dla dzieci bywa sporą trudnością. Na rodziców spada wówczas mnóstwo obowiązków – od przystosowania prywatnego lokum na przyjęcie większej liczby małych gości, po przyrządzenie posiłku, ozdób, a także zapewnienie maluchom opieki. Do tego w domu panuje wówczas chaos i wrzawa, które często trudno opanować, a po zakończeniu imprezy trzeba poświęcić wiele czasu i energii na sprzątanie.

Urodziny w sali zabaw to zrzucenie z siebie większości obowiązków. Zadaniem rodziców i solenizanta jest jedynie zaproszenie gości, a także zapewnienie tortu. Reszta leży po stronie firmy, która zajmuje się na co dzień organizacją tego typu imprez. W ramach umowy można zdecydować się na określony zakres usług, w tym również przygotowany poczęstunek. Nie trzeba też zaprzątać sobie głowy porządkami. Krótko mówiąc – oszczędza się siły i czas.

Atrakcje

Kolejna sprawa, która przemawia za urodzinami dla dzieci w sali zabaw, to możliwość atrakcyjnej formy spędzenia czasu, zupełnie innej niż ta, którą zna się z codziennego życia. Lokale oferują interesujące dla dzieci gadżety, zabawki, sprzęty, akcesoria czy dekoracje.

Kolejna sprawa to scenariusze takich urodzin, opracowane w oparciu o konkretny temat przewodni. Miłośnik gry, bajki czy sportu ma szansę na urodziny, w których głównym motywem są elementy związane z jego zainteresowaniami. Sale zabaw proponują wiele możliwości, zatem każdy mały solenizant może spełnić swoje marzenie. W domu nieco trudniej zorganizować podobne atrakcje.

Animator

Na koniec trzeba podkreślić, że czynnikiem, który często decyduje o wyborze sali jako miejsca na urodziny dla dzieci, jest brak konieczności aktywnego prowadzenia imprezy. Rodzic nie musi ani wymyślać zabaw, ani ich moderować. Tę rolę przejmuje wykwalifikowany animator.

Koordynowania zajęć i zabaw podczas urodzin dla dzieci bywa trudne, zwłaszcza jeśli nie ma się umiejętności ani doświadczenia w pracy z większą grupą kilkulatków. Dla maluchów impreza prowadzona przez nową, nieznaną dotąd osobę bywa również atrakcją. Kreatywny animator z odpowiednią energią i zapałem potrafi skupić uwagę dzieci przez dłuższy czas.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here