Łóżka dla dzieci – jakie cechy ma idealne łóżko dla dziecka?

0
1001
Czym się cechuje odpowiednie łóżko dla dziecka?

Łóżeczko dla dziecka to ważna kwestia, w życiu każdego rodzica. Zdrowy sen odgrywa kluczową rolę, w pielęgnacji i rozwoju dziecka. Często w trakcie poszukiwań prawidłowego produktu pojawiają się wątpliwości, które łóżko będzie odpowiednie? Na pewno należy wybrać łóżko, które ma atest. A na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rozmiar łóżka dla dzieci

Z dostępnych łóżek dla dzieci, najmniejsze łóżko posiada wymiary 100×60 cm, jednak najczęściej jest wybierane łóżko o wymiarach 140×70 cm. Musimy mieć na uwadze to, że dzieci bardzo szybko rosną, dlatego nie zaszkodzi od razu kupić większe łóżko dla dziecka, czyli pełnowymiarowe, o wymiarach 180×90 cm.

Wykonanie łóżka dla dzieci

Podstawą dobrego łóżka dla dziecka jest porządne, solidne wykonanie. Stelaż łóżka i ramy muszą być dość wytrzymałe. Małe dzieci zazwyczaj są aktywne, dlatego łóżko musi być odporne na uszkodzenia. Łóżko dziecięce powinno być starannie wykończone, nie tylko ze względów estetycznych, ale również ze względów bezpieczeństwa.

Konstrukcja łóżka powinna być dokładnie oszlifowana, wszystkie elementy, typu śruby oraz zaślepki, powinny być niedostępne dla dziecka. Małe dzieci lubią wsadzać różne rzeczy do buzi, dlatego ważne żeby nie miał możliwości cokolwiek połknąć. Rama łózka dziecięcego powinna być pomalowana specjalnymi farbami i lakierami z atestami, wtedy mamy gwarancję, że są bezpieczne dla dziecka.

Łóżka dla dzieci - jakie cechy ma idealne łóżko dla dziecka?

Materac w łóżku dla dziecka

Łóżeczko dziecięce, czasami sprzedawane jest w zestawie z materacem. Ale to rzadkośc, poza tym lepiej wybrać materac samemu. Materac występuje w wersji piankowej, lateksowej, kokosowej oraz sprężynowej.

Ostatnio bardzo popularne zrobiły się materace dla dzieci wykonane z łuski gryczanej. Moda przyszła do nas z Japonii i Chin. Ich zaletą jest naturalność, dzięki temu są przewiewność, są antyalergiczne oraz nie wchłaniają wilgoci. Kolejną zaletą takich materacy jest to, że są bezpieczne dla kręgosłupa dziecka. Łuska z której wykonany jest materac, sprawia, że materiał jest elastyczny.

Przeczytaj też: http://www.zyrardowianka.pl/krzesla-dla-dzieci-jakie-sa-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here