Gry po angielsku dla dzieci

0
752
gry po angielsku dla dzieci

Nie ulega wątpliwości, że języka angielskiego warto jest się uczyć. Przydaje się on zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Aby opanować go na naprawdę dobrym poziomie i potrafić się nim biegle posługiwać, należy ten język szlifować przez wiele lat. Warto więc uczyć się go jak najwcześniej jest to możliwe.

Niestety dzieci w większości przypadków nie są zbyt chętne do nauki angielskiego i trzeba je jakoś do tego zachęcać. Idealnym sposobem będzie sprawienie, aby dziecko naukę języka traktowało jako zabawę. Coś co sprawia mu przyjemność, a nie jest przykrym i koniecznym obowiązkiem. Jest na to pewna rada. Masa dzieci, szczególnie chłopców, uwielbia grać w gry czy to na konsoli, czy na komputerze. Do tego na pewno nie trzeba swojej pociechy zbyt długo przekonywać. Jeżeli tak jest, dobrym rozwiązaniem będzie swego rodzaju umowa z dzieckiem. Mianowicie, że może grać przez jakiś określony czas na konsoli lub komputerze, ale żeby ta gra była w języku angielskim. Z początku dziecko może być przeciwne temu pomysłowi, bo cóż to za przyjemność z grania, kiedy nie wiemy co jest napisane na ekranie ani co mówią bohaterowie, ale z czasem przyzwyczai się. Będzie to też na pewno zachętą do nauki nowych słówek, aby polecenia w grze były zrozumiałe.

Gry po angielsku dla dzieci mogą być zróżnicowane gatunkowo

Gry po angielsku dla dzieci mogą być zróżnicowane gatunkowoJednak dobrze, żeby, przynajmniej na początku, była to stosunkowo prosta gra, aby dziecko nawet bez większej znajomości języka potrafiło w nią grać i czerpać przyjemność z rozgrywki. Nie poleca się na pewno skomplikowanych gier strategicznych czy przygodowych, które mają wiele zawiłości fabularnych. Zbyt odpowiednim rozwiązaniem nie będą również gry wyścigowe, ponieważ one w małym stopniu pomogą dziecku w szlifowaniu umiejętności językowych. Menu takiej gry może być w języku angielski, ale w trakcie samej rozgrywki raczej nie doczekamy się dialogów, a co najwyżej jakichś sporadycznych napisów na ekranie. To jaki typ gier będzie w takim razie dobrym rozwiązaniem? Mogą to być gry zręcznościowe i platformowe. Te gatunki gier posiadają zazwyczaj jakiś ogólny wątek fabularny, dzięki czemu w czasie grania pojawią się rozmowy bohaterów. Dodatkową zaletą będzie, jeżeli te dialogi będą zarówno w formie mówionej, jak i pisanej. Dziecko wtedy będzie miało okazję do osłuchania się z językiem i przeczyta to, co mówili właśnie bohaterowie.

Gry po angielsku dla dzieci to bardzo dobrym sposób na naukę języka. Łączą przyjemne z pożytecznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here