Karmienie niemowląt

0
760
karmienie niemowląt

Jak powinno wyglądać odpowiednie żywienie dziecka? Trzeba przyznać, że jest to bardzo ważne pytanie, na które każdego dnia próbują sobie odpowiedzieć najmądrzejsze i najbystrzejsze głowy. Dlaczego? Ponieważ co po chwile zmieniają się normy żywieniowe. Gdybyście na dobre przyjrzeli się, jakie wskazania żywieniowe były aktualne, kilka kilkanaście lat temu, a teraz, to moglibyście przeżyć nie mały szok. A jak wygląda sprawa faktycznie?

Karmienie niemowlątTrzeba przyznać, że bardzo zależy tutaj dużo od samych Rodziców oraz od ich podejścia do pewnych tematów. Ale umówmy się, że chodzi nam tylko o odżywianie małych dzieci, a dokładnie niemowląt. Czyli zatrzymujemy się na etapie od pierwszych dni życia do około roku. Karmienie noworodka to jak wiadomo w pierwszej kolejności tylko i wyłącznie mleko. Zresztą na tym etapie nic innego nie wchodzi w grę, bo dziecko nie ma zębów, nie ma odruchu gryzienia, czy nawet przełykania papek, więc musimy pozostać przy mleku do jakiegoś trzeciego miesiąca życia. Tutaj też może się pojawić pytanie, ale jakie to ma być mleko. W końcu nie każda kobieta ma to szczęście, aby karmić piersią. Dlatego musicie albo zaufać samej sobie i wybrać mleko dostępne na sklepowych półkach (a asortyment w tej kwestii jest bardzo duży), a jak się boicie, to śmiało możecie zaufać swojemu pediatrze, który na pewno doradzi Wam coś dobrego.

W kolejnych miesiącach życia karmienie niemowląt można śmiało rozszerzać

Pierwszym takim krokiem może być…woda. Tak, chodzi o to, aby dziecko nie tylko jadło, ale również wiedziało, że można się również napić. kiedy to zrobicie. Czasem do tego etapu może dochodzić już w drugim miesiącu życia, jednak są szkoły, które mówią, że jest to jednak za wcześnie. Kolejne rozszerzanie pokarmów niemowlęcia może rozpocząć się już pomiędzy trzecim a czwartym miesiącem życia. I tu również musicie uważać, ponieważ różni Rodzice mają co do tego odmienne zdanie. Niektórzy biorą marcheweczkę, ziemniaka, rozgotowują to, robią z tego niezłą papkę, właściwie do formy płynnej i próbują reakcję dziecka. Inni wolą jednak czekać z takimi eksperymentami nawet do 6 miesiąca życia. Jaka szkoła jest prawidłowa? Szkoła własnego sumienia i wiedzy – chyba tak ją można nazwać. Każdy Rodzic będzie tak karmił swoje niemowlę, jak tylko mu się to podoba. Warto jednak zadbać o nowe smaki z miesiąca na miesiąc w życiu dziecka, dzięki czemu będzie ono lepiej jadło w przyszłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here